Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Pinin - Interfejs diagnostyczny

11 Mar 2020 00:02 294 5
  • Poziom 9  
    Witam, czy ktoś wie gdzie w Mitsubishi Pinin 2002r znajduje się gniazdo do podłączenia interfejsu diagnostycznego. Jaki program, interfejs do diagnostyki polecacie
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam
    Dla wersji wersji silnikowej 1.8 MPI, 2.0 GDI:
    Mitsubishi Pinin - Interfejs diagnostyczny

Odnośnie interfejsu - jaki budżet masz na interfejs?
  • Poziom 9  
    Budżet mam skromny tak do 100 zł i najlepiej taki pod telefon, chyba że to nic nie warte to uzbieram i kupię coś lepszego .
  • Poziom 40  
    https://pinoutguide.com/CarElectronics/mitsubishi_obd2_daig.shtml
    Pinout pewnie nie jest do końca prawidłowy, np twoje auto pewnie nie ma CAN...
    Z tego co wywnioskowałem to silnik gada po K-line.
    Możliwe że i głupi ELM327 to ugryzie bo obsługuje ISO 9141-2. Do tego program Torque.
    Jak masz kogoś z takim fejsem to można go podpiąć i sprawdzić, nic nie uszkodzisz.

Teoretycznie można też sprawdzić błędy za pomocą kodów błyskowych.
    Zwieramy piny 1 i 4.
  • Poziom 9  
    Nie znam nikogo kto ma taki interfejs żeby podłączyć i sprawdzić jak działa.
    Nie znam się na tym i ciężko mi cokolwiek więcej powiedzieć
  • Poziom 16  
    kluza87 napisał:
    Budżet mam skromny tak do 100 zł i najlepiej taki pod telefon, chyba że to nic nie warte to uzbieram i kupię coś lepszego .

Najpewniej będzie zakupić kabel VAG KKL oparty na kontrolerze FT231X- poszukaj na stronie Viaken w grupie VAG + program Evoscan (koszt ok 25$ za oryginał, na stronie producenta). Jest to wersja na PC - na forach Mitsubishi można poczytać o takiej diagnostyce.

Wersja na telefon - jeśli masz silnik 2.0 GDI o oznaczeniu 4G94 to interfejs ELM327 + aplikacja Torque połączy się, lecz nie mam 100% informacji odnośnie komunikacji dla silnika 1.8 GDI 4G93 rocznik 99-05 oraz 1.8 MPI 4G93 01-06.