Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 2003 - Wycieraczki nie działają potrzebny schemat

11 Mar 2020 09:21 171 7
  • Poziom 26  
    Witam, potrzebuję schematu dla wycieraczek przednich. Otoz spryskiwacz działa a wycieraczki nie, nie słychać przekaźnik od 1 biegu jedynie na szybkim go słychać ale też nie działają. Wymieniono podmieniono
    Bsm z 3 szt
    Bsi 2 szt
    Com
    Silnik wycieraczek
    W innym aucie te podzespoły sterują a tutaj nie.
    Silnik wycieraczek a bsm przejścia są jedynie jakby bsm a bsi był problem. Błędów zero w kalkulatorach i w parametrach widać że powinno wsyztsko być ok a nie jest.
  • Poziom 40  
    Można komputerem włączyć wycieraczki?
  • Poziom 26  
    Nie można. Tył steruję spryskiwacz też ale wycieraczki nie. To wygląda jakby nie załączało przekaźnik w bsm od 1 biegu wycieraczki.
  • Poziom 40  
    Daj silnik kod to sprawdzę po schemacie czy mam.
  • Poziom 28  
    W bsi/bsm widać pozycje przełącznika w parametrach?
  • Poziom 26  
    Silnik 1.4 16v benzyna
    W bsi i Com widać wlaczenie i każda pozycje manetki.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Silnik wycieraczki pin 1 stała masa 31
    pin 4,5 prąd z przekaźnika BSM piny c1 oraz c9 bezpiecznik f17
    pin 2 z BSI pin a9

Jest jeszcze komunkacja VAN BSI C6 C8 oraz BSM D5 d1 nie mam dokładnie kolorów kostek.
  • Poziom 26  
    Są wszystkie przejścia. Brakuje zasilania na 4 i 5 pinie na silniku wycieraczek ale to przez to że jakims sposobem bsi nie włącza pierwszego przekaźnika.

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

Podając masę na pin c4 w bsm silnik rusza ale nie można go wyłączyć. Aktywuje się wtedy przekaźnik nr 1 i działa też 2 bieg wycieraczki

Dodano po 39 [minuty]:

Temat do zamknięcia. Przerwa na przewodzie niebieskim który wychodzi z pinu c4. Przerwa na wysokości trójnika wiązki pod akumulatorem. Szkoda ze nie ma tego ujętego nigdzie w schematach które widziałem.