Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVBT / kablowka od Vectry - pytania

YorickG84 11 Mar 2020 13:49 1353 4
    YorickG84
    Level 2  
    Cześć . Czy ktoś mógłby pomoc mi z paroma kwestiami technicznymi. W budynku mamy kablówkę UPC i Vectra. Zrezygnowałem z UPC , odpiąłem dekoder I z ciekawości podłączyłem go bezpośrednio do TV. Okazało się ze jest aktywny pakiet ?Na start?. Nie jestem pewien czy to jest ich darmowa opcja czy nie ale były podstawowe kanały w HD. Zmieniłem internet na Vectrę i potwierdzałem na infolinii czy da się zostawić tv do UPC i internet do Vectry na jednej kostce kablówki w ścianie (nie znam profesjonalnej nazwy. Biała kostka kabel do tv I internetu) Powiedziano mi ze tak. Przyszedł technik I chyba jednak całość ustawił na Vectrę bo nie mam teraz UPC tylko Vectrę na TV (telewizja cyfrowa). Vectra jest gorsza w opcji podstawowej . Większość SD. Czy da sie na takiej jednej kostce mieć UPC Ido TV i Vectrę do netu?

Dodatkowo czy jak kupie jakiś dekoder DVB-T i podłącze kabel tv z kablówki to znajdzie jakieś inne kanały poza kablówka. Np. Polsat HD?, TVN HD? Czy dekoder w ogóle nie wykryje nic albo tylko listę z kablówki?

Mam podłączony swój router pod router od Vectry. Wszystko ustawione na nim. Warto zmienić Vectro-wy w bridge zamiast router. Chciałem tez wyłączyć Vectro-we WI-Fi. Sprzęt jest chyba zblokowany bo domyślne hasło nie działa. Pewnie ze względu na dzierżawę. W UPC dało się wejść w ustawienia routera.
  • Helpful post
    VooVoo
    Level 34  
    1. Nie miesza się sygnałów operatorów na jednym kablu.
    2. Masz telewizję cyfrową i (jeszcze) analogową - ok 20 kan cyfrowych niekodowanych i ok 25 analogowych.
    3. Mylisz pojęcia DVB-T z DVB-C, czyli dekoder dvb-t nie ruszy na sygnale operatorskim
    4. Modem może pracować w trybie brigde lub router. W I trybie dostajesz dwa adresy publiczne, w II masz podklasę 192.168.0.x więc możesz podłączyć więcej urządzeń.
    5. Nie napisałeś, jaki masz modem więc nie wiem czy się da wyłączyć wifi - w modemach CGA i Ubee, czy 3928AD jest taka możliwość.
    6. Możesz zarządzać modemem (hasło, nazwa sieci, tryb pracy i nr kanału w 2,4 GHz) z poziomu przeglądarki po zalogowaniu się na swoje konto klienckie.
    albo
    7. zmienić konto na biznesowe i wtedy dostaniesz dostęp do modemu :)
    YorickG84
    Level 2  
    VooVoo wrote:
    1. Nie miesza się sygnałów operatorów na jednym kablu.
    2. Masz telewizję cyfrową i (jeszcze) analogową - ok 20 kan cyfrowych niekodowanych i ok 25 analogowych.
    3. Mylisz pojęcia DVB-T z DVB-C, czyli dekoder dvb-t nie ruszy na sygnale operatorskim
    4. Modem może pracować w trybie brigde lub router. W I trybie dostajesz dwa adresy publiczne, w II masz podklasę 192.168.0.x więc możesz podłączyć więcej urządzeń.
    5. Nie napisałeś, jaki masz modem więc nie wiem czy się da wyłączyć wifi - w modemach CGA i Ubee, czy 3928AD jest taka możliwość.
    6. Możesz zarządzać modemem (hasło, nazwa sieci, tryb pracy i nr kanału w 2,4 GHz) z poziomu przeglądarki po zalogowaniu się na swoje konto klienckie.
    albo
    7. zmienić konto na biznesowe i wtedy dostaniesz dostęp do modemu :)

Wow. Mega dziekuje za profesjonalna pomoc :)

1. Takie mialem przeczucie ale 'zapewniono' mnie ze sie da miec kabel od TV UPC i kabel do netu od Vectry :)
    2. Tak dokladnie. Moze komus sie przyda ustawilem czestotliwosc na 266.000 Mhz i szybko znalazlo
    3. Dzieki! Tak nie siedze w temacie
    4. Przydzielanie IP rozumiem. Pytanie czy mi da cos bridge jesli mam podpiety osobno router? Publiczne IP chyba jest mnie bezpieczne niz prywatna pula za NATem. Ma to wplyw na predkosc? Chyba nie.
    5. Technicolor cga2121 - w ustawieniach klienta nie ma opcji. Przycis nie reaguje. Do modemu sie nie zaloguje. Chyba tylko telefon do nich.
    6. Tak to wczoraj sprawdzilem. Pytaniem tylko ten bridge. Czy to ustawienie swoja droga nie wylaczy WiFi?
    7. :)

Jeszcze raz dzieki wielkie! Mega
  • Helpful post
    VooVoo
    Level 34  
    Ad 1. Gdybyś miał tak jak napisałeś, że będziesz miał dwa niezależne kable, to nie ma problemu :)
    Ad 4. Bridge jest kochany przez graczy w gry. Czasem ma wpływ na prędkość, dlatego przy problemach z prędkością, operator przełącza w ten tryb do testów. Rozwiązanie - na jednym IP siedzi konsola, na drugim własny router ;)
    Ad 5. Przytrzymaj chwilkę guzik wifi i powinna się wyłączyć - już wyłączałem ;)
    Ad 6. Z poziomu strefy klienta nie wyłączysz wifi albo j/w albo bok.
    YorickG84
    Level 2  
    VooVoo wrote:
    Ad 1. Gdybyś miał tak jak napisałeś, że będziesz miał dwa niezależne kable, to nie ma problemu :)
    Ad 4. Bridge jest kochany przez graczy w gry. Czasem ma wpływ na prędkość, dlatego przy problemach z prędkością, operator przełącza w ten tryb do testów. Rozwiązanie - na jednym IP siedzi konsola, na drugim własny router ;)
    Ad 5. Przytrzymaj chwilkę guzik wifi i powinna się wyłączyć - już wyłączałem ;)
    Ad 6. Z poziomu strefy klienta nie wyłączysz wifi albo j/w albo bok.

Ad1. Zadzwoniłem do nich i okazuje się jednak że musi być ustawione na jednego operatora. Więc problem znika jakby 😀 szkoda że nie mają podstawowych kanałów w HD jak UPC.
    Ad.5 dzięki działa 😀👍