Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Santa Fe (CM) 2.2 crdi - Jakie powinno być napięcie na złączu do czujnik

artur04c 23 Maj 2020 12:03 759 35
    manta
    Poziom 39  
    Jakie masz obroty wału w czasie rozruchu?
    artur04c
    Poziom 18  
    Właśnie były sprawdzane jak zmieniałem czujnik wału korbowego zeby mieć pewność, że czujnik czyta i jak dobrze pamiętam to jakieś 130 obr komputer pokazał. Czujnik wału korbowego nowy wałka rozrządu halla też kupiłem nowy boscha i jest tak samo i halla sprawdzałem diodą to oryginalny działa. Potem wtryski i czujnik na listwie oddałem na sprawdzenie do boscha i wszystko niby sprawne. Wczoraj otworzyłem drzwi z kluczyka włączył się alarm i wsadziłem kluczyk do stacyjki i po 30 sekundach się wyłączył więc immo raczej sprawne.
    manta
    Poziom 39  
    No to do rozruchu brakuje ci jakieś 70...
    artur04c
    Poziom 18  
    Właśnie mnie to dziwi czemu ma brakować bo kręci jak zawsze. Teraz jak mam ten problem z samochodem to zauważyłem, że kręci normalnie, ale nie odpala a jak check się zaświeci to kręci szybciej.

Jak by padły wszystkie świece żarowe to teraz by raczej odpalił bo nie ma takich niskich temperatur ?
    artur04c
    Poziom 18  
    Rozmawiałem z pewną osoba. Jeżeli wtryskiwacze są sprawne (serwis Bosch sprawdzał) czujniki wału i wałka korbowodowego zmienione, pompa w zbiorniku paliwo podaje, listwa CR z czujnikami zmieniona i na gorącym odpala, ale na ostygniętym/zimnym nie odpala to pozostała jeszcze jedna rzecz. Nie chce powiedzieć i niby to jest "drobnostka". Sterownik silnika i rozrusznik nie wchodzą w grę. Przepustnica sprawdzona. To będzie drobnostka bo to stało się z dnia na dzień, a mi już pomysłów brakuje :D.
    fuelinyourblood
    Poziom 35  
    Dlaczego wykluczasz rozrusznik?

Znam przypadki gdzie rozrusznik " sial" polem elektromagnetycznym i oglupial cpw. Po wymianie wszystko wracalo do życia.