Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Monitor do 1000 złotych (gaming)

Liianowaty 12 Mar 2020 09:07 243 9
    Liianowaty
    Level 4  
    Hej,

Ostatnimi czasy komputer zaczął sprawiać troszkę problemów, więc gdzieś z tyłu głowy pojawia się kiełkująca chęć jego wymiany. ponieważ jednak chyba z pomocą elektrody problem udało się w starym naprawić - myślę, że zdroworozsądkowo byłoby podzielić przyszłe zakupy i monitor wymienić już teraz, zanim przyjdzie potrzeba na samego PC.

Śmieszna sprawa, bo monitor LG flatron E2260S-PN ma już swoje lata, przeżył 3 moje komputery i mimo braku hdmi (absurd nie?) służy mi po dziś dzień. Myślę jednak, że minęło już na tyle lat, że za nieduże pieniądze mogę mieć coś lepszego :).

Założenia:
    * budżet do tysiąca złotych (nie tak dawno temu kupiłem nowy telewizor, wymieniłem ps4 na ps4 pro, marudze ze komputer musze kupić nowy... dziewczyna mnie zabije jeśli wydam więcej :P). Jeśli naprawdę wydanie 100 więcej będzie gamechanging to do rozważeniaz doświadczenia jednak wiem, że takie przesuwanie budżetu może iśc w nieskończoność.

*wielkość - przy tym budżecie i tak mówimy o full HD. Siedzę przy biurku w klasycznej pozycji, pewnie jakieś pół metra od monitora. Zdroworozsądkowo więc myślę o 24-27 cali

* wykorzystanie - mimo że jestem od dłuższego czasu raczej konsolowcem, to i tak komputer służy głównie do gier. Gdybym miał więc określić wykorzystanie to 75% to są gry, 10% to są filmiki na youtube, a reszta to marnowanie czasu na stronach informacyjnych. Zapewne gatunki gier mają znaczenie, ze względu na responsywność, palete barw etc. Tutaj nie chce się jakoś mega określać. Przede wszystkim nie gram zbyt mocno kompetetywnie. walka o każde ms nie jest dla mnie kluczowe. Raczej niech będzie uniwersalny.

Wstępna konfiguracja (jeśli to ma znaczenie):
    970gtx, i5 6600, 16 gb ramu

Docelowa konfiguracja (po zmianie):
    Tutaj cięzko mi się określić. Waham się poniedzy 2060 super a odpowiednikiem AMD. Stąd wstępnie wsparcie dla obu technologi w tych wszystkich SYNC byłoby zaletą.

Pozdrawiam,
    Kuba
    Liianowaty
    Level 4  
    Hej,

Zwykle unikam filmików prowadzonych przez youtuberów danego sklepu. Z drugiej strony brzmiał sensownie i skoro go podlinkowałeś to pewnie ma sens :). Wstępnie ograniczyłem wybór do 3 opcji:
    -AOC C24G1 (849 zł)
    -AOC 24G2U (999 zł)
    -MSI Optix MAG241C (1050zł)

Jeśli dobrze rozumiem - C24g1 ma lepszą czerń ale gorsze niż g2u kolory. A MSI jest po prostu lepiej wykonanym G1, tak? Jakaś sugestia do której opcji by się ktoś skłaniał?
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Liianowaty
    Level 4  
    Właśnie mocno się skłaniam do tego AOC'a , jedyne czego nei mogę przeboleć to te paskudne czerwone wstawki, no ale nie można mieć wszystkiego :).

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

To jeszcze ostatnie pytanie. Waham się teraz miedzy 24 a 27 cali wersją. Siedzę 60 cm od ekranu. Rozdzielczość mamy full hd, czy 27 cali nie bedzie za duży? Tj. czy nie zaobserwuje wtedy już pikselozy? Jeśli nie to faktycznie chyba dopłace te 2 stówy do większej wielkości. Szukałem kalkulatora odległość vs cale, ale neistety, jedynie znalazłem telewizyjny dla 37+ cali.
    Liianowaty
    Level 4  
    Czyli biorąc pod uwagę cenę tego MSI, jednak warto ponad tego AOC? Wspominales z zakrzywienie może przeszkadzac, tak?
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Liianowaty
    Level 4  
    W takim razie chyba się słuszne na tego MSI. Dzięki bardzo za pomoc!
    Liianowaty
    Level 4  
    MSI kupiony, dzięki za rady.