Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie falownika 1f->3f

cugi253 12 Mar 2020 14:35 747 5
    cugi253
    Level 16  
    Witam. Kupiłem falownik 1fazowy. Ale na zaciskach wejściowych jest RSTE. Na tabliczce znamionowej wyraźnie pisze "input" 1ph 230v. Stąd moja prośba o pomoc. Jak podłączyć? Foto falownika ponizej Podłączenie falownika 1f->3f Podłączenie falownika 1f->3f Podłączenie falownika 1f->3f Podłączenie falownika 1f->3f
    spinacz
    Level 41  
    Zasilanie podłączasz tylko do zacisków w których masz śrubki czyli np N-S, L-T, PE-E.
    ArturAVS
    Moderator HP/Truck/Electric
    A wystarczyło do instrukcji zajrzeć;

Podłączenie falownika 1f->3f

https://pan.baidu.com/s/1qYSJios
    cugi253
    Level 16  
    Dziękuję za pomoc.
    cugi253
    Level 16  
    Witam ponownie. Mam jeszcze jeden problem z ustawieniem falownika. Podłączyłem 2 przyciski chwilowe do sterowania obrotami, potencjometr oraz przycisk stop. Problem polega na tym że przyciski tylko załączają falownik gdy trzymam któryś z przycisków. . Następny problem mam z przyciskiem stop. Silnik da się włączyć na wciśniętym grzybku. Ustawienia wyglądają tak:

Przycisk 1 podlaczony pod X1, P3.01 pozycja 1 forward runnig

Przycisk 2 pod X2, P3.02 pozycja 2 reverse runnig

Przycisk stop podłączony pod X3, P3.03 pozycja 6 stop free

Czy jest możliwość ustawienia gdzieś aby przycisk trzymał zadany stan. Czy można w ustawieniach zamienić logikę aby przycisk stop działał prawidlowo? Tak by brzmiały moje pytania. Ale udało mi się powiedzmy metoda prób błędów zmienić wartość

P3.03 na pozycję 3 wire- run control,

Pozycję P3.08 ( terminal Control mode) na three- wire Control 2

Na tych ustawieniach wszystko działa tak jak chce. Jedynie nierozumiem dlaczego tak jest. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć szybko??

Czy jest możliwość aby ponowne naciśnięcie przycisku X1 i X2 wyłączało silnik?

Podłączenie falownika 1f->3f Podłączenie falownika 1f->3f