Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podstawowe narzędzia do domu (ostatnie klucze zardzewiały po 2-3 latach).

12 Mar 2020 18:40 393 12
  • Poziom 7  
    Witam,
    wiem,że temat był już przerabiany w podobnym formacie. Mam natomiast problem nie tylko natury jaka firma i czy warto.
    Chciałbym kupić skrzynkę podstawowych narzędzi w granicach 300-350 zł do użytku domowego. Liczę na mało awaryjną walizkę, że nie będzie w niej wszystko walało się bez ładu i składu. No i problem główny to wilgotność w miejscu gdzie będą przechowane. Może nie jakaś znaczna, ale obecna ( ostatnie klucze zardzewiały po 2-3 latach).
    ZESTAW KLUCZY NASADOWYCH KLUCZE NASADOWE 160+ YATO KLUCZE PŁASKO-OCZKOWE

Mam na myśli mniej więcej taki zestaw.
  • Pomocny post
    Poziom 4  
    Myślę że dobrym wyborem jest zestaw Neo tools 219 pcs. Najtańszy znajdziesz za równe 400zł natomiast naprawdę warto. Sam używam już 3 lata nie mają na sobię żadnej rdzy i co równie ważne nie są obronione. Jest to bardzo duży zestaw.
    Niżej jest wykaz elementów
  • Poziom 7  
    Dzięki za propozycję. Może jest troche racji w tym,że co tanie to drogie.
  • Poziom 29  
    Narzędzia ciągle używane nie zardzewieją ;) Twoje zardzewiały bo za mało je używasz.
    Kiedyś kupiłem w lidlu za 300 coś.. podobną walizkę
    Podstawowe narzędzia do domu (ostatnie klucze zardzewiały po 2-3 latach).
    Używam sporadycznie ale przechowywane są w suchym miejscu.
    Osobiście polecam, sensowna cena za całkiem przyzwoitą jakość.
    Decyzja należy do Ciebie.
  • Poziom 4  
    Daruj sobie powerfixa.

Generalnie to tak. Żadna tego typu skrzynka nie będzie wystarczająca. Zawsze czegoś brakuje. Problem jest gdy dokupisz oddzielnie coś i nie będziesz mógł dołożyć do takiej skrzynki. A klucze płasko-oczkowe kończące się na 19 w takich zestawach to wiesz...
    Nie wiem co naprawiasz i jak często, czego potrzebujesz, czy coś już masz. Ja bym zalecał kupić oddzielnie zestaw nasadek i bitów oraz oddzielnie zestaw płasko-oczkowych w pełnym zakresie 6-32 na płachcie. Nasadki możesz brać z grzechotkami 1/4 i 1/2, bo 3/8 to taki pośrednik co w sumie jest zbędny. Płachtę z płasko-oczkowymi wrzucisz sobie do dużej zbiorczej skrzynki lub torby w której będziesz miał też inne narzędzia. Ja np. nie wyobrażam sobie ograniczyć pracy tylko do zestawu z grzechotką i bitami, i tak i tak muszę mieć dobre i wygodne wkrętaki ręczne (śrubokręty).

Jak mam polecać dwa takie zestawy to skrzynka Honiton 94el. i klucze 6-32 Sata. Ok. 500zł wyjdzie za oba, obie marki sprawdzone.
  • Poziom 7  
    Myślałem nad takim rozwiązaniem, natomiast to znacznie podwyższa kwotę ;) Co naprawiam? Ostatnio rozleciał mi się kran w zlewie. Albo żona wymyśliła wymianę baterii w wannie. Potrzebowałem naprawić rower, obrobił się klucz do koła w samochodzie, rozbierałem kosę spalinową itd. Podstawowe czynności w domu i koło niego. Posiadam jakieś niekompletne zestawy starych kluczy i tak sztukuję i pożyczam jak czegoś brakuje. Częściej to drugie.
  • Poziom 4  
    Więc i hydraulika. Tu się jednak przydają klucze dużych gabarytów. Pomyśl nad takim dwoma zestawami.
  • Poziom 9  
    Danielos898 napisał:
    Daruj sobie powerfixa.

Generalnie to tak. Żadna tego typu skrzynka nie będzie wystarczająca. Zawsze czegoś brakuje. Problem jest gdy dokupisz oddzielnie coś i nie będziesz mógł dołożyć do takiej skrzynki. A klucze płasko-oczkowe kończące się na 19 w takich zestawach to wiesz...
    Nie wiem co naprawiasz i jak często, czego potrzebujesz, czy coś już masz. Ja bym zalecał kupić oddzielnie zestaw nasadek i bitów oraz oddzielnie zestaw płasko-oczkowych w pełnym zakresie 6-32 na płachcie. Nasadki możesz brać z grzechotkami 1/4 i 1/2, bo 3/8 to taki pośrednik co w sumie jest zbędny. Płachtę z płasko-oczkowymi wrzucisz sobie do dużej zbiorczej skrzynki lub torby w której będziesz miał też inne narzędzia. Ja np. nie wyobrażam sobie ograniczyć pracy tylko do zestawu z grzechotką i bitami, i tak i tak muszę mieć dobre i wygodne wkrętaki ręczne (śrubokręty).

Jak mam polecać dwa takie zestawy to skrzynka Honiton 94el. i klucze 6-32 Sata. Ok. 500zł wyjdzie za oba, obie marki sprawdzone.

Za Twoją radą kupiłem zestaw Honiton i jestem bardzo zadowolony. Z satą jeszcze czekam bo na razie nie potrzebuję aż tak ale na pewno też ten zestaw kupię.
    Powiedz mi czy polecisz jakiś klucz nastawny (popularny szwed) w rozmiarze 250mm?
  • Poziom 4  
    jerryxyz napisał:
    Powiedz mi czy polecisz jakiś klucz nastawny (popularny szwed) w rozmiarze 250mm?

Każdy markowy. Nie wiem jakiej marki który rozmiar miałem w ręku. Jak coś wybierzesz to po prostu wrzuć tutaj nazwę modelu i zobaczymy czy jest ok.