Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Pomocny post"..........?

bazi1962 12 Mar 2020 18:42 1425 35
    bazi1962
    Poziom 17  
    Nurtuje mnie ciekawość, czemu w postach istnieje tylko możliwość dodawania punktów za pomocne posty? Czemu nie ma możliwości odejmowania ich, czy dawania minusów za te bezsensowne, czy te które niczego do tematu nie wnoszą????

Tu nawet autor tematu jakimś cudem dostał 3Xpomógł. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3361387.html
    karolark
    Poziom 41  
    Były kiedyś minusy 🐷
    Ale nie sorawdzily się że względu na animozje a nie merytoryczne wartosci🤔
    Gdzie autor ma pomogl🤔
    bazi1962
    Poziom 17  
    karolark napisał:
    Gdzie autor ma pomogl🤔

No ja widzę, miał +3, teraz ma +4 bo sam mu dałem kolejnego przed chwilą.
    To na tym to polega????

Dodano po 3 [minuty]:

karolark napisał:
    nie merytoryczne wartosci

Czyli rozumiem, że "plusy" maja wartości....
    LeDy
    Poziom 43  
    Skoro nie ma minusów to i plusów nie powinno być. I tak tylko raz można było kliknąć albo w te albo wewte.
    bazi1962
    Poziom 17  
    LeDy napisał:
    I tak tylko raz można było kliknąć albo w te albo wewte

I nadal to jest, problem w tym , że klikać mogą wszyscy wszystkim. Fakt, że tylko raz danemu użytkownikowi. Ale chyba nie o to chodzi.
    LeDy, i już dostałeś ode mnie plus, tylko za co??? To tak to ma działać?
    gajmix
    Poziom 32  
    LeDy napisał:
    Skoro nie ma minusów to i plusów nie powinno być. I tak tylko raz można było kliknąć albo w te albo wewte.

W totalnie skonfliktowanym polskim społeczeństwie, gdzie prawie każdy uważa że to co on wie ( na każdy temat) jest najważniejsze, a inni to bzdury opowiadają czy piszą, oczywiste jest że jak jest możliwość postawienia minusa komuś kto ma inne zdanie to natychmiast zostanie to wykorzystane. Natomiast plusy stawia się praktycznie zawsze za merytoryczną i pomocną wartość wypowiedzi. Jasne że na forum zdarzają się wypowiedzi idiotyczne i nie w temacie które po prostu trzeba zgłosić do moderatora i tyle.
    GanCegall
    Poziom 34  
    Pamiętam te czasy, ktoś miał zawsze -15 na czerwono :-) , ale mimo wszystko to było uczciwe, można było dać plus lub minus, a teraz tylko plus lub nic...
    WitJar
    Poziom 16  
    Może skoro jest taki problem z tymi + i -. To mi na przykład wystarczy jak ktoś napisze np: jozek dziekuję pomogło.
    bazi1962
    Poziom 17  
    GanCegall napisał:
    ale mimo wszystko to było uczciwe, można było dać plus lub minus, a teraz tylko plus lub nic...

Podobno teraz liczy się ilość, nie jakość.
    Elektroda umiera, trzeba ratować. Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy.

WitJar napisał:
    jozek dziekuję pomogło.
    I tak bywa, na PW jak ktoś docenić umie.
    Ale nie o to chodzi, Chodzi o to, aby umieć pomóc i z pomocy skorzystać, ale w sensowny sposób.

GanCegall napisał:
    Pamiętam te czasy, ktoś miał zawsze -15 na czerwono
    Ciekawe co byś dzisiaj miał, gdyby tamte zasady obowiązywały?
    waniagog
    Poziom 16  
    LeDy napisał:
    Skoro nie ma minusów to i plusów nie powinno być.

Dokładnie. Logika.
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    bazi1962 napisał:
    miał +3, teraz ma +4 bo sam mu dałem kolejnego przed chwilą.
    Najwidoczniej inni też tak zrobili.
    Masz zastrzeżenia do innych a sam tak robisz???
    bazi1962 napisał:
    Czyli rozumiem, że "plusy" maja wartości....
    Jeśli nadawane w taki sposób jak Ty to zrobiłeś to owszem - masz rację - nie mają żadnej.
    bazi1962 napisał:
    Ale chyba nie o to chodzi.
    Czyli jednak coś kumasz... to dobrze. Umówmy się więc, że od tej chwili będziesz nagradzać tylko naprawdę pomocne posty.
    Proste?
    arko100
    Admin grupy RTV
    Było to wzorowane na "łapka w górę" i "łapka w dół" i z czasem (w miarę zwiększającej się ilości ocenionych postów) miało być brane pod uwagę przy pozycjonowaniu wyników naszej wyszukiwarki. W ten sposób chcieliśmy w jakiś sposób wypromować wartościowe posty.

Niestety, użytkownicy nadmiernie wykorzystywali do prywatnych wojenek "-", więc zostały wyłączone. Tak na marginesie, teraz wykorzystują raporty "raportowałeś mój post, to ja będę raportował twoje"...

Od Was zależy, czy wyszukiwarka będzie wyświetlała to, co naprawdę może być pomocne. Właśnie min. poprzez prawidłowe ocenianie.
    Jeżeli uważacie, że post ma niesłusznie nadane "+", dajcie raport - sprawdzimy i skorygujemy. Tak jak w linkowanym poście.
    Rezystor240
    Poziom 39  
    arko100 napisał:
    Tak na marginesie, teraz wykorzystują raporty "raportowałeś mój post, to ja będę raportował twoje"...

Zgadzam się w 100%.

arko100 napisał:
    Od Was zależy, czy wyszukiwarka będzie wyświetlała to, co naprawdę może być pomocne.

Tak ale działy takie jak HP jest liczony normalnie, też są przydzielane punkty za plusy. Kiedyś to było 0,20 PKT za jednego plusa, dziś nalicza się 0,5 punktu za plus.
    LeDy
    Poziom 43  
    arko100 napisał:

Niestety, użytkownicy nadmiernie wykorzystywali do prywatnych wojenek "-", więc zostały wyłączone.

Bo była uciecha jak ktoś co cenił te plusiki, klikało mu się (-) i raportował, że go nie doceniają, że mu psują statystykę. Obecnie dalej mam tą władzę, że mu nie klikam (+). :D
    Z raportowaniem też są nieraz jaja. Raportuję, dostaję punkty za poprawny raport a to co raportowałem jest dalej.
    bazi 1962,
    Cytat:
    LeDy, i już dostałeś ode mnie plus, tylko za co???
    już ci oddałem .
    Rezystor240
    Poziom 39  
    LeDy napisał:
    Raportuję, dostaję punkty za poprawny raport a to co raportowałem jest dalej.

To jest prawda, i dany moderator olewa regulamin i łamie to wszystko. I co taki moderator wnosi. Albo nie przydzielamy punktów albo poprawiamy raportowany post.
    Co jeszcze do plusów, niekiedy korzystając z telefonu przewijając stronę wciska się nieświadomie dla przypadkowego postu plusa.
    Co ciekawe moderator może danego plusa w danej sytuacji zlikwidować, ale szary użytkownik tego nie wie i moderator może go wkręcać przez wiadomość prywatną.
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    Rezystor240 napisał:
    I co taki moderator wnosi. Albo nie przydzielamy punktów albo poprawiamy raportowany post.
    A ja uważam, że jeśli ktoś zostaje wybrany na moderatora, to nie na ładne oczy. I wypadałoby Mu zaufać - nawet jeśli uważasz że coś robi źle, nigdy nie masz pewności, czy za takim działaniem nie stoi jakiś wyższy cel. Na przykład ja; czytając posty jakiegoś o konkretnym nicku - nawet bez sprawdzania kto pisze - od razu tego się domyślam. Po jakimś czasie chyba każdy tak ma. Moim zdaniem raporty służą przede wszystkim zwróceniu uwagi na konkretnego użytkownika i (w takiej kolejności) co pisze i jak. Jeśli po raz enty widzę takie same bzdury w odpowiedziach konkretnego Użytkownika to wreszcie muszę zareagować - ja : pisząc dosadniej, a moderator? Moderator ma nieco szerszy wachlarz działań.
    bazi1962
    Poziom 17  
    398216 Usunięty napisał:
    Umówmy się więc, że od tej chwili będziesz nagradzać tylko naprawdę pomocne posty.
    Proste?

Ale ja nie mam zamiaru nikogo nagradzać, to było w ramach testu czy można dać plus, bo tak "widzi mi się". Nagradzać będę tylko tych co pomogli w moich tematach, których na razie nie ma.
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    bazi1962 napisał:
    Ale ja nie mam zamiaru nikogo nagradzać
    bazi1962 napisał:
    Nagradzać będę tylko tych co pomogli w moich tematach, których na razie nie ma.
    Aha. Wszystko jasno i prosto wytłumaczone... :)
    bazi1962
    Poziom 17  
    arko100 napisał:

Od Was zależy, czy wyszukiwarka będzie wyświetlała to, co naprawdę może być pomocne.

No właśnie, wyszukiwarka wyszukuje dużo, ale wyodrębnić z wyszukanych te posty które naprawdę są pomocne to trzeba mieć talent, o wiedzy nie wspomnę.

398216 Usunięty napisał:
    A ja uważam, ze jeśli ktoś zostaje wybrany na moderatora, to nie na ładne oczy. I wypadałoby Mu zaufać

He he.... Przecież wiesz, jak to działa. Prawda???? :D :D :D :D
    GanCegall
    Poziom 34  
    398216 Usunięty napisał:

bazi1962 napisał:
    Ale ja nie mam zamiaru nikogo nagradzać
    bazi1962 napisał:
    Nagradzać będę tylko tych co pomogli w moich tematach, których na razie nie ma.

Do tego jeszcze trzeba dodać:
    bazi1962 napisał:
    Pomagam tylko piszącym po polsku.

Coś tej pomocy nie bardzo widać:
    bazi1962 napisał:

Pewnie na odczepne, :-) ale wracając do tematu to tak ma być, jest wyższa siła, nikt się nie przejmuje zwykłym userem, system ma działać i zarabiać i to jest zrozumiałe, mimo że to forum jest tak świetnie pozycjonowane że już lada chwila po wpisaniu w google frazy "google" wyskoczy link do el. :-)
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    bazi1962 napisał:
    Przecież wiesz, jak to działa. Prawda?
    Nie wiem, ale tak mi się wydaje. Masz co do tego inne informacje? Może uważasz, że moderatorem zostaje ktoś, kto chce, albo ktoś z łapanki?
    P.S.
    Nie musisz nagradzać mojego postu... ;)
    bazi1962
    Poziom 17  
    398216 Usunięty napisał:
    Nie musisz nagradzać mojego postu... ;)

Bez obawy.

Dodano po 3 [minuty]:

GanCegall napisał:

no jak nie??? :D :D
    bazi1962 napisał:
    GanCegall napisał:
    co to oznacza w tym wynalazku?

Zrób reballing, przecież znasz się na tym, wszystkim to polecasz. To takie Panaceum
    GanCegall
    Poziom 34  
    bazi1962 napisał:

GanCegall napisał:

no jak nie???
    bazi1962 napisał:
    GanCegall napisał:
    co to oznacza w tym wynalazku?

Zrób reballing, przecież znasz się na tym, wszystkim to polecasz. To takie Panaceum

Nie myl porady z pomocą... porada może być też szkodliwa.
    bazi1962
    Poziom 17  
    GanCegall napisał:
    Nie myl porady z pomocą... porada może być też szkodliwa.

No fakt, na to nie wpadłem. Chyba masz rację, lepiej radzić niż pomagać, plusy lecą a odpowiedzialności żadnej.
    arko100
    Admin grupy RTV
    Już nie raz pisałem "Forum, to użytkownicy, nie moderatorzy i zmiany są wprowadzane dla wygody użytkowników".

bazi1962 napisał:
    No właśnie, wyszukiwarka wyszukuje dużo, ale wyodrębnić z wyszukanych te posty które naprawdę są pomocne to trzeba mieć talent, o wiedzy nie wspomnę.
    I po to jest opcja "pomocny post". "Pomógł" można kliknąć tylko raz i tylko przez autora w danym poście. "Pomocny post" może kliknąć każdy, komu ten post pomógł. Czym więcej "+", tym wyższa pozycja w wynikach.

Rezystor240 napisał:
    arko100 napisał:

Tak ale działy takie jak HP jest liczony normalnie, też są przydzielane punkty za plusy. Kiedyś to było 0,20 PKT za jednego plusa, dziś nalicza się 0,5 punktu za plus.
    Cóż to za punkty 0,5 za plus...
    Plusy w HP nie mają wpływu na wyszukiwanie interesującej nas frazy. Przecież jak szukasz informacji o TV, to posty z tego tematu się nie pojawią w wynikach.

Rezystor240 napisał:
    Co ciekawe moderator może danego plusa w danej sytuacji zlikwidować, ale szary użytkownik tego nie wie i moderator może go wkręcać przez wiadomość prywatną.
    Moderator w tym przypadku jest jak Pan/Pani w okienku w banku - może zabrać z konta lub dać na konto.
    Dlatego jest starannie dobierany. Niestety, zdarzają się pomyłki. Nic nie zastąpi selekcji w realu, tak jak to jest z rozmową kwalifikacyjną. Jeżeli uważacie, że moderator działa niezgodnie z regulaminem, zawsze możecie zgłosić do admina danej sekcji.

P.S. I dajcie spokój z wytykaniem sobie. Znów będzie, że w HP ostrzeżenia. ;)
    krakarak
    Poziom 39  
    @bazi1962 nie wydaje mi się, abyś ty miał jakiekolwiek moralne prawo do oceny wartości tematów oraz pisanych w nich postów. Prócz kpin i szyderstw z piszących nie napisałeś nigdy nic wartościowego i przydatnego. Nigdy. Jedyne co potrafisz to poniżanie innych.
    Cynicznie założyłeś temat o sensie istnienia ocen wypowiedzi, w którym nadal kpisz z innych. Jakakolwiek polemika z tobą jest bezcelowa, bo tobie sprawia przyjemność prowokowania złości u innych i ich bezsilność w takim samym potraktowaniu ciebie z uwagi na regulamin, który zabrania używania określonych słów i porównań.
    Twoje żenujące posty bawią tylko ciebie, nikogo więcej. Czy ty masz jakąś ludzką wrażliwość? Masz jakieś ludzkie uczucia prócz bezgranicznego samouwielbienia?
    Żal mi ciebie...
    bazi1962
    Poziom 17  
    arko100 napisał:
    "Pomógł" można kliknąć tylko raz i tylko przez autora w danym poście.

No właśnie udowadniam, że nie tak to działa. Raz owszem, ale dać plus mogę każdemu i to nie tylko w temacie napisanym przeze mnie.

arko100 napisał:
    Cóż to za punkty 0,5 za plus...

przecież nie o punktach jest temat.

krakarak napisał:
    @bazi1962 nie wydaje mi się, abyś ty miał jakiekolwiek moralne prawo do oceny wartości tematów oraz pisanych w nich postów. Prócz kpin i szyderstw z piszących nie napisałeś nigdy nic wartościowego i przydatnego. Nigdy.

Jesteś tego pewien?

krakarak napisał:
    Cynicznie założyłeś temat o sensie istnienia ocen wypowiedzi, w którym nadal kpisz z innych

Nie mam zamiaru z nikogo kpić, może tylko trochę sprowadzić na ziemię.

krakarak napisał:
    Żal mi ciebie...
    krakarak napisał:
    Czy ty masz jakąś ludzką wrażliwość? Masz jakieś ludzkie uczucia prócz bezgranicznego samouwielbienia?

Problem w tym, że to nie jest forum o ludzkich uczuciach, a poważne, tematyczne forum, o problemach związanych z działaniem i naprawą TV. Ludzie szukający pomocy na tym forum, spodziewają się konkretnych porad, konkretnych rozwiązań. A co tu jest tak na ogół???? Wy naprawdę nie widzicie problemu? Dla was naprawdę liczą się tylko punkty i kto więcej pomogołek ma? :cry: :cry: :cry: :cry:
    karolark
    Poziom 41  
    bazi1962 napisał:
    arko100 napisał:
    "Pomógł" można kliknąć tylko raz i tylko przez autora w danym poście.

No właśnie udowadniam, że nie tak to działa. Raz owszem, ale dać plus mogę każdemu i to nie tylko w temacie napisanym przeze mnie.

Na plusy też jest limit