Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung S5611 - klasyczny telefon dla seniora - recenzja

elektronik68 12 Mar 2020 21:03 384 2
    elektronik68
    Level 19  
    Witam, dziś chciałbym przedstawić recenzję Samsunga GT-S5611 Utopia Primo. Jest to klasyczny telefon w nowszym wydaniu. Idealny dla seniora, dziecka bądź osoby pracującej fizycznie.
    Telefon zaprezentowano w 2014 roku, był on następcą bardzo popularnego i bardzo podobnego telefonu GT-S5610.
    Na początek dzwonienie. Telefon ma bardzo wysokiej jakości mikrofon oraz głośnik, wszystko słychać idealnie i bez szumów. Model ten ma też funkcję nagrywania rozmów.
    Wiadomości - treść wiadomości SMS lub MMS jest bardzo wyraźnie widoczna na ekranie, nie powinno być żadnych problemów z odczytaniem treści. Również wysyłanie wiadomości nie powinno sprawiać problemów. Telefon posiada tradycyjną klawiaturę alfanumeryczną. Niestety klawisze są ze sobą połączone, przez co podczas szybkiego pisania można przypadkowo wcisnąć dwa na raz. Przy spokojnym pisaniu nie zauważyłem żadnych problemów. Klawisze chodzą bardzo lekko, ale pewnie.
    Aparat fotograficzny - telefon posiada aparat tylny 5 mpx, robiący bardzo ładne, dość ostre zdjęcia. Niestety filmy wideo wychodzą nieco gorzej, ale jak na aparat 5 mpx nie ma tragedii. Pamięć telefonu mieści dużo zdjęć i filmów, można ją rozszerzyć za pomocą karty micro SD.
    Internet - telefon z zainstalowaną przeglądarką Opera Mini bardzo dobrze radzi sobie z obsługą Internetu, jedyna strona, która u mnie się nie uruchamiała, to OLX.
    System operacyjny - telefon posiada system operacyjny producenta, jednak niektóre elementy m.in. zegar na ekranie głównym przypomina ten z Androida 4.1 Jelly Bean. System się nie zacina, chodzi bardzo płynnie.
    Złacza - telefon posiada złącze micro USB, oraz mini jack.
    Bateria - przy ok. 3 telefonach dziennie oraz sporadycznym skorzystaniem z Internetu osiągnąłem wynik 4 dni bez ładowania.
    Wygląd - telefon ma klasyczną, plastikowo-aluminiową obudowę. Tylna klapka jest wykonana z eleganckiego, lśniącego aluminium. Przedni korpus jest w całości wykonany z plastiku. Telefon był oferowany w kolorach granatowym, szarym oraz białym. Bez problemu można dokupić etui z klapką. Telefon nie jest już produkowany, ale można niekiedy znaleźć jeszcze nieużywane egzemplarze, tzw. leżaki magazynowe. Można też kupić używany egzemplarz. Polecam przede wszystkim osobom starszym oraz potrzebującym taniego, prostego i wytrzymałego telefonu.
    arti123
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Hmmm... dlaczego tej recenzji nie napisałeś z 6 lat temu. Teraz to leżaków magazynowych to na 100 % - nie znajdziesz, a używane....może gdzieś zdobędziesz.. a może nie ...
    elektronik68
    Level 19  
    Używane są jeszcze ogólnodostępne, sam mam kilka gdzieś w gratach, kupione na pchlim targu, nowych jest może mało, ale czasami się znajdą. Czasem jest tak, że ktoś np. dostał jako nowy, ale mu nie odpowiadał i wrzucił go do szafy, a po latach go sprzedaje. Sam mam Sony Ericssona Neo V nieużywanego - leżak magazynowy. Mało takich, ale są.
    Napisałbym tą recenzję w 2014, ale wtedy mnie jeszcze nie było na elektrodzie :( Ale być może jeszcze się ona komuś przyda