Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Denon AVR-x4500 - Wspólne wyjście - hdmi + a/v

Remus 13 Mar 2020 12:20 468 12
    Remus
    Level 12  
    Witam:
    Zamierzam zakupić amplituner i w związku z tym mam 2 pytania (może ktoś pomoże).
    1. Amplituner denon avr-x4500 posiada 3 wyjścia hdmi (2 zdublowane i jedno na drugą strefę). Jeśli podłączę do tych zdublowanych 2 monitory (jeden 4k i drugi full hd) to na wyjścia dostosują się do tego z niższą rozdzielczością (tak wynika z instrukcji). A czy mogę np. z 1 wejścia (np. cbl/sat) puścić sygnał jednocześnie na wyjście do strefy 1 i 2 i czy w tej sytuacji mogę mieć różne rozdzielczości (np. strefa 1 uhd, strefa 2 fullhd)?
    2. Przydałoby mi się, żeby mieć jednocześnie sygnały na wyjściach hdmi i a/v (czy taka opcja tu istnieje czy na wyjściu a/v mamy sygnał tylko z wejść a/v?).
    Mam zrobiony ambilight i obecnie stosuję rozdzielacze hdmi, scaler i konwerter hdmi/av i takie coś bardzo by uprościło moją konstrukcję a jak mam zamiar kupić amplituner to chyba lepiej dopłacić i mieć komplet, bo tak naprawdę zainteresowany jestem avr-x3600h (on nie ma wyjścia av).
    A może są inne modele w rozsądnych cenach (do 5k), które zaoferują mi takie funkcje?
    Pozdrawiam

Odpowiem sam sobie a może komuś się przyda:
    1. Wyjścia zdublowane działają jak pisałem, czyli dają tę samą rozdzielczość. Na wyjściu do strefy 2 można ustawić to samo wejście, co dla wyjścia 1 i może mieć inną rozdzielczość (u mnie działa tak: na wyjściu 1 mam 4kHDR, na wyjściu to strefy 2 mam z tego samego wejścia obraz ale w niższej rozdzielczości).
    2. No akurat w modelu, który nabyłem nie ma wyjścia a/v (nie ryzykowałem kupna modelu droższego o 1000PLN nie wiedząc, czy będzie to działać).
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Remus
    Level 12  
    manek33 wrote:
    WITAM, mam pytanie, czy na tv podłączonym do wyjścia hdmi strefy drugiej wyświetla ci obraz gdy słuchasz muzy z usb. Lub radia internetowego, czy zwykłego fm?? Pozdrawiam.

Zgodnie z instrukcją możesz dla wyjścia hdmi strefy drugiej przypisać dowolne wejście (ja akurat mam zdublowane, czyli to co na wyjściu 1 mam na 2gim) i wtedy pewnie będzie to możliwe (nie sprawdzałem, ale tak mówi instrukcja).
    Pozdrawiam
    Remus
    Level 12  
    Denon AVR-x4500 - Wspólne wyjście - hdmi + a/v
    No właśnie Zone2 ma tę funkcję. Monitor1 i Monitor2 ma zawsze zdublowany sygnał (nie jest to konfigurowalne - ewentualnie możesz wyłączyć Monitor2), natomiast do Zone2 można przypisywać wejścia (i może być przypisane inne, niż do Monitor1/2 a może być i to samo).
    Remus
    Level 12  
    manek33 wrote:
    Tak, ale jak przypisać do Zone 2 odtwarzanie z HEOS??? Żeby wyświetlało tytuły przy słuchaniu z usb, radia, spotify na tv w strefie 2

Ja mam przycisk pod wyświetlaczem zatytułowany: "Zone2 Source" i wciskając go zmieniam wybór dla wyjścia zone2. W aplikacji HEOS na androida też jest wybór wyjścia.
    Remus
    Level 12  
    manek33 wrote:
    Czyli na wyjściu Zone2 masz obraz na tv jak słuchasz radia, czy z usb??

U mnie zone2 służy do obsługi ambilight i w sumie dopiero teraz sprawdziłem. Nie przekierowuje sygnału na wyjście zone2, czyli jak wybiorę heos to nie mam obrazu na tv.
    Remus
    Level 12  
    Całkowicie bez sensu. Myślałem, że każde wyjście idzie przekierować do zone2 a tu zonk. Można spróbować napisać do Denona, może to jakiś bug?

Dodano po 1 [minuty]:

manek33 wrote:

a masz może możliwość sprawdzenia czy na wyjściu CVBS Composite obojętnie czy strefy main czy zone 2 wyświetla Ci heos, i menu amplitunera??

Niestety, w moim ampli nie ma wyjścia CVBS ani innego o niskiej rozdzielczości (mam tylko wejścia) - patrz zdjęcie w poście 5