Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR-x4500 - Wspólne wyjście - hdmi + a/v

Remus 13 Mar 2020 12:20 81 0
    Remus
    Poziom 12  
    Witam:
    Zamierzam zakupić amplituner i w związku z tym mam 2 pytania (może ktoś pomoże).
    1. Amplituner denon avr-x4500 posiada 3 wyjścia hdmi (2 zdublowane i jedno na drugą strefę). Jeśli podłączę do tych zdublowanych 2 monitory (jeden 4k i drugi full hd) to na wyjścia dostosują się do tego z niższą rozdzielczością (tak wynika z instrukcji). A czy mogę np. z 1 wejścia (np. cbl/sat) puścić sygnał jednocześnie na wyjście do strefy 1 i 2 i czy w tej sytuacji mogę mieć różne rozdzielczości (np. strefa 1 uhd, strefa 2 fullhd)?
    2. Przydałoby mi się, żeby mieć jednocześnie sygnały na wyjściach hdmi i a/v (czy taka opcja tu istnieje czy na wyjściu a/v mamy sygnał tylko z wejść a/v?).
    Mam zrobiony ambilight i obecnie stosuję rozdzielacze hdmi, scaler i konwerter hdmi/av i takie coś bardzo by uprościło moją konstrukcję a jak mam zamiar kupić amplituner to chyba lepiej dopłacić i mieć komplet, bo tak naprawdę zainteresowany jestem avr-x3600h (on nie ma wyjścia av).
    A może są inne modele w rozsądnych cenach (do 5k), które zaoferują mi takie funkcje?
    Pozdrawiam

Odpowiem sam sobie a może komuś się przyda:
    1. Wyjścia zdublowane działają jak pisałem, czyli dają tę samą rozdzielczość. Na wyjściu do strefy 2 można ustawić to samo wejście, co dla wyjścia 1 i może mieć inną rozdzielczość (u mnie działa tak: na wyjściu 1 mam 4kHDR, na wyjściu to strefy 2 mam z tego samego wejścia obraz ale w niższej rozdzielczości).
    2. No akurat w modelu, który nabyłem nie ma wyjścia a/v (nie ryzykowałem kupna modelu droższego o 1000PLN nie wiedząc, czy będzie to działać).