Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ładowarka do baterii litowo jonowej w rowerze elektrycznym

bullterier 13 Mar 2020 15:04 489 5
 • #1
  bullterier
  Level 9  
  Witam,
  Mam pytanie do znawców tematu - czy poniższa ładowarka nadaje się do ładowania akumulatora / baterii używanej w rowerze elektrycznym ?
  Z góry dziękuję za odpowiedzi Ładowarka do baterii litowo jonowej w rowerze elektrycznym
 • #2
  Ssaab
  Level 15  
  Każdy rower czy hulajnoga elektryczna ma dedykowaną ładowarkę czyli taką jaką do danego modelu przewidział producent. Są np ładowarki 24, 36 V.. Nie możesz używać ładowarki jaka Ci się podwinie pod rękę. Można uszkodzić BMS albo sterownik silnika. Podaj markę roweru, może masz do niego instrukcję. Jak nie to sprawdź, może masz gdzieś wybity na ramie roweru, jaki to typ, model itp. Łatwiej będzie wtedy dobrać odpowiednią ładowarkę.
 • #3
  bullterier
  Level 9  
  W rowerze jest akumulator litowo jonowy 24V
 • #5
  bullterier
  Level 9  
  Niestety brak jakichkolwiek oznaczeń na rowerze, Prawdopodobnie był cały malowany, a naklejane oznaczenia zostały zerwane.
 • #6
  jarek_lnx
  Level 43  
  To coś z pierwszego postu to zwykły zasilacz 24V/2A. Akumulatory LiIon wymagają precyzyjnej kontroli napięcia z dokładnością do 0,05V w przeliczeniu na jedną celę. Tu nie ma miejsca na dobieranie na zasadzie "mniej więcej pasuje". 24V nie jest całkowitą wielokrotnością ani napięcia końcowego, ani nominalnego LiIon.

  Jeśli nie ma danych roweru, to trzeba sprawdzić jakie akumulatory zastosowano i jak są połączone.