Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Gazowy przepływowy ogrzewacz wody JUNKERS WP 11 B - zapala się i gaśnie

14 Mar 2020 09:39 189 4
  • Poziom 9  
    Witam,

mam problem z gazowym ogrzewaczem wody firmy Junkers WP 11 B. Po włączeniu wody ogrzewacz się włącza i po paru sekundach gaśnie. Przez te parę sekund woda się podgrzewa. Ma ktoś pomysł jak to naprawić? Poniżej podsyłam filmik zobrazowanym problemem:

• Poziom 25  
    Mam inne pytanie,
    a jak odpali za pierwszym razem i zaraz po zgaszeniu szybko zakręcisz i ponownie odkręcisz kran powinien ponownie się zapalić i już nie gasnąć, czy tak też się dzieje ?
    Mam innej firmy ale zasada działania jest identyczna, nie wiem jak się nazywa ta część ale jest element który się ogrzewa w określonym czasie od palącego się płomienia, jeśli nie zdąży się nagrzać w te kilka sekund płomień jest wygaszany, takie zabezpieczenie.

Ja zawsze włączam wodę czekam te 3 sekundy, zakręcam od razu odkręcam ponownie i działa już poprawnie.
    W tedy rozkręcam aby dostać się do tego elementu który jest ogrzewany (taki jakby drut/czujnik wykrywający temperaturę), oczyszczam go ewentualnie koryguję jego ustawienie i działa jak nowy średnio raz na rok może więcej wymaga takiej interwencji (zapewne im więcej używamy tym częściej trzeba o niego dbać/czyścić)

żółta -mocowanie iskrownika
    czerwona- mocowanie elementu który ma się nagrzać chyba termopara czy coś podobnego w tej nazwie(w moim przypadku on jest zawsze temu winny)
    Gazowy przepływowy ogrzewacz wody JUNKERS WP 11 B - zapala się i gaśnie
    Twój piecyk jest innej firmy ale zasada działania taka sama powinna bycć
  • Poziom 35  
    Ten element, który jest rozgrzewany palnikiem to elektroda jonizacyjna (w niektórych piecykach termopara - w bardzo dawnych był bimetal) i jak ona nie jest ogrzewana przez palnik, to piecyk się wyłącza. Ta elektroda musi być czysta (bez żadnego nagaru czy korozji) i prawidłowo ustawiona. Można ją wyczyścić spirytusem a w razie konieczności - bardzo drobnym papierem ściernym (a potem spirytusem - może być izopropylowy). Gaśnięcie piecyka może być także spowodowane problemem z ciągiem kominowym.
  • Poziom 9  
    weryfany napisał:
    Mam inne pytanie,
    a jak odpali za pierwszym razem i zaraz po zgaszeniu szybko zakręcisz i ponownie odkręcisz kran powinien ponownie się zapalić i już nie gasnąć, czy tak też się dzieje ?
    Mam innej firmy ale zasada działania jest identyczna, nie wiem jak się nazywa ta część ale jest element który się ogrzewa w określonym czasie od palącego się płomienia, jeśli nie zdąży się nagrzać w te kilka sekund płomień jest wygaszany, takie zabezpieczenie.

Ja zawsze włączam wodę czekam te 3 sekundy, zakręcam od razu odkręcam ponownie i działa już poprawnie.
    W tedy rozkręcam aby dostać się do tego elementu który jest ogrzewany (taki jakby drut/czujnik wykrywający temperaturę), oczyszczam go ewentualnie koryguję jego ustawienie i działa jak nowy średnio raz na rok może więcej wymaga takiej interwencji (zapewne im więcej używamy tym częściej trzeba o niego dbać/czyścić)

czerwona- mocowanie elementu który ma się nagrzać chyba termopara czy coś podobnego w tej nazwie(w moim przypadku on jest zawsze temu winny)

jak zgaśnie , zakręcę i odkręcę dzieje się tak samo

Dodano po 7 [godziny] 55 [minuty]:

Temat do zamknięcia - powód zanieczyszczony filtr wody. Dziękuję za podpowiedzi.
  • Poziom 9  
    weryfany napisał:
    Mam inne pytanie,

jak zgaśnie , zakręcę i odkręcę dzieje się tak samo

Dodano po 7 [godziny] 55 [minuty]:

Temat do zamknięcia - powód zanieczyszczony filtr wody. Dziękuję za podpowiedzi.

Dodano po 31 [sekundy]:

zanieczyszczony filtr wody