Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy Polsat czy CANAL+? -

Dariusz Rajtor 14 Mar 2020 13:26 6414 10
Computer Controls
 • #1
  Dariusz Rajtor
  Level 3  
  Witam wszystkich,

  Za rok dobiega końca moja umowa z Platformą CANAL+ i zastanawiam się nad tym, czy zastanowić się nad zmianą operatora?

  I teraz pytanie, czy jest na rynku operator, który jest w stanie zaoferować dużą liczbę kanałów HD , dobry dekoder? Odpada kablówka, bo nie mam żadnego dostępu - W grę wchodzi tylko telewizja satelitarna
 • Computer Controls
 • #2
  grundigfan
  Level 11  
  Od zawsze cyfra prezentowała więcej lepszej jakości kanałów za większe pieniądze, a Polsat średniej jakości kanały w niższej cenie. Warto jeszcze rozważyć opcje telewizji dostarczanej droga internetową, gdzie stosunek ceny do odbieranych kanałów jest najlepszy i do tego można o wiele bardziej dobierać kanały do swojej oferty.
 • #3
  andpol 33
  Level 38  
  Trzeba porównać oferty i tyle.
 • Computer Controls
 • Helpful post
  #4
  andrzejlisek
  Level 28  
  Warto rozważyć jeszcze jedną opcję: Canal+ oferuje moduł CAM, który można zainstalować w zwykłym odbiorniku satelitarnym.

  Nowy odbiornik to koszt 300-500zł, a sprawny używany już od 100zł. Dekodery oferowane przez operatorów często mają okrojoną funkcjonalność i są dostosowane typowo pod współpracę z daną platformą. Zwykły dekoder to jednorazowy wydatek, ale nad dekoderem od operatora ma przewagę między innymi:
  1. Możesz dostrajać kanały jakie chcesz i rozmieszczać w kolejności jakiej chcesz (w dekoderach od operatora może nie być to możliwe lub w ograniczonym zakresie, ten temat był wałkowany).
  2. Jak chcesz sobie coś nagrasz, to nagrywasz na pendrive, który możesz odczytać w komputerze, a nie w jakimś dziwnym formacie na dysku, z którego nie da się odczytać na komputerze lub nawet na innym takim samym dekoderze.
  3. Skoro już instalujesz antenę satelitarną, to masz nieograniczony dostęp do kanałów niekodowanych, jest to kwestia dostrojenia, w dekoderach od operatora nie ma żadnego strojenia, tylko operator dostarcza gotową listę stacji (dekoder jest fabrycznie dostrojony na częstotliwość transpondera przekazującego takie informacje).

  Oczywiście decyzje podejmiesz sam, ale warto być świadomym, że masz jeszcze taką możliwość, jak zwracasz uwagę na sam dekoder oferowany przez operatora.
 • #5
  _kli_
  Level 39  
  andrzejlisek wrote:
  Canal+ oferuje moduł CAM, który można zainstalować w zwykłym odbiorniku satelitarnym

  Operator wprowadza aktualnie nowy model modułu CAM CI+ ECP. Zatem odbiornik powinien obsługiwać standard ECP, aby można było oglądać wszystkie treści odkodowane przez moduł (szczególnie ofertę 4K). Takową możliwość posiadają niektóre (stosunkowo nowe) odbiorniki telewizyjne. Natomiast z dekoderami niezależnymi może być różnie. Ponoć nawet dekodery linuxowe mają z tym problem. Dyskusja na ten temat m.in. tutaj.
 • #6
  Dariusz Rajtor
  Level 3  
  Zastanawiam się również nad Evoboxem Stream od Cyfrowego Polsatu. Co wy na to?
 • #7
  Pan.Kropa
  Level 28  
  Evobox Stream to raczej nie polecam. Ja mam Evobox PVR i w sumie nie narzekam na ofertę a dekoder w miare fajny. Co prawda na forum sat kurier krytykują ten dekoder, ale to chyba są użytkownicy którzy godzinami bawią się pilotem w poszukiwaniu najmniejszej niedoskonałości oprogramowania
 • #8
  _kli_
  Level 39  
  Dariusz Rajtor wrote:
  Zastanawiam się również nad Evoboxem Stream od Cyfrowego Polsatu

  Musisz mieć na uwadze, że pakiety tv internetowej nie obejmują kanałów które nadawane są w tv naziemnej. Zatem chcąc odbierać te kanały, musisz dekoder podłączyć dodatkowo do anteny naziemnej.
 • #9
  Pan.Kropa
  Level 28  
  Evobox stream to może i dobry jak się jeździ często w podróże i można go wziąć ze sobą. Do stałego oglądania to raczej marny wybór.
 • #10
  Dariusz Rajtor
  Level 3  
  Co sądzicie o Pace hds 7241/91? właśnie się zastanawiam nad jego wyborem
 • #11
  _kli_
  Level 39  
  Dariusz Rajtor wrote:
  Co sądzicie o Pace hds 7241/91?

  Przecież pisałeś, że ...
  Dariusz Rajtor wrote:
  dobiega końca moja umowa z Platformą CANAL+ i zastanawiam się nad tym, czy zastanowić się nad zmianą operatora

  To jest dekoder z oferty tego samego operatora.