Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF 4 - Oznaczenie 98/95 ,pytania z ciekawosci

14 Mar 2020 17:43 159 4
  • Poziom 3  
    Witam.Posiadam Golfa 4 1.6 od dłuższego czasu ,rok 2002 .Zawsze tankowałem 95 ,ostatnio mi zainteresowało paliwo i spojrzałem na klapę gdzie się tankuje ,ogólnie pisze 98/95 ,czy to zalecenie producenta że lepiej wlać 98 ,cztałem na innym forum i gość coś takiego pisał.Jeżeli to oznacza ze można tankować to i to ,to czy od jakiegoś czasu warto zatankować 98 dla lepszej sprawności silnika ?
    A co Wy tankujecie ? Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 3  
    matej1410 napisał:
    Dziadkowie, ojciec i ja zawsze tankowaliśmy w benzyniakach 95 i nigdy nie było z tym żadnych problemów.

"Większą uwagę musimy zwracać przy użytkowaniu starszych aut, szczególnie tych o sportowym zacięciu. W ich przypadku komputer sterujący nie dostosuje nam wymaganych parametrów, bo go w nich nie ma. Dlatego lepiej stosować się do zaleceń producentów i tankować paliwo o wyższej liczbie oktanowej, ponieważ pozorne oszczędności mogą zostać w późniejszym czasie pochłonięte w warsztacie."

Zaintrygował mnie ten tekst ,a więc do golfa bez problemu 95 ,tak ?
    Zobacz tu: https://autokult.pl/35578,benzyna-95-czy-98-s...ismy-czy-liczba-oktanowa-ma-wplyw-na-spalanie
  • Poziom 3  
    matej1410 napisał:

Dzięki za pomoc.
    Jestem już pewien że będę tankował 95.
    Ostatnie pytanie ,dlaczego z początku pisało tam na klapie 98/95 a nie odwrotnie ? Sorka ale jestem laikiem jeżeli chodzi o takie sprawy więc pytam.