Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stan zagrożenia epidemicznego, a prowadzenie serwisu

arko100 25 Mar 2020 15:33 9063 228
    Ryszard49
    Poziom 36  
    SP5IT, trzeba było racjonalnie wydawać pieniądze otrzymywane w ramach pomocy, to na laptopy by wystarczyło.
  • TermopastyTermopasty
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda
    W ramach jakiej pomocy i otrzymanej od kogo nauczyciele mieli to pokupować i z jakiej racji mają pracować na prywatnym sprzęcie?
    Ryszard49
    Poziom 36  
    SP5IT, to odnosiło się do dzieci. Jeżeli chodzi o nauczycieli to można w ramach protestu zastrajkować lub się zwolnic. Praca nie jest przymusowa. Na dzień dzisiejszy komunikacja nauczyciel - rodzic jest poprzez eDziennik.
  • TermopastyTermopasty
    drobok
    Poziom 32  
    Programiści też nie mają firmowych komputerów i jakoś nikt na to nie psioczy - po prostu po co to komu. Łączysz się z pc';tem w firmie i wsio. Dzięki temu cały ciężki transfer idzie po sieci firmowej a nie po zwykłym necie którego jakość jest jaka jest. Analogicznie jest z wszelakimi pracownikami biurowymi, co za problem się połączyć po rdp ?
    Staszek z Chełma
    Poziom 18  
    Dawno temu w epoce Gierka, uczniowie wiele szkół zaocznych uczyli się sami,
    a wykłady (lekcje) były w telewizji od godz. 08.00 do godz. 16.00
    np. Radiowo-Telewizyjne Technikum Rolnicze
    - ukończeniem tej szkoły m.in. chwalił się technik Maliniak z filmu Czterdziestolatek
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    Staszek z Chełma napisał:
    Radiowo-Telewizyjne Technikum Rolnicze
    - ukończeniem tej szkoły m.in. chwalił się technik Maliniak z filmu Czterdziestolatek
    Nie tyle ukończeniem a tym, ze ma postępy, bo mu się udało nie zasnąć w trakcie... :)
    arko100
    Admin grupy RTV
    Skoro temat zszedł na temat dzieci, a większość ma w domu milusińskich...
    I jeżeli chcecie powspominać stare piękne czasy z dzieciństwa, zapraszam do udziału w temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3673784.html

P.S. Uprzedzając pytania "prześmiewców" w tym jednego z adminów, zasilanie bezprzewodowe po WiFi i kubki termiczne, bo lepsze wygłuszenie. :twisted:
    waniagog
    Poziom 16  
    arko100 napisał:
    P.S. Uprzedzając pytania "prześmiewców" w tym jednego z adminów

Który to? Jak coś to pisz, porozmawiamy sobie na poważnie.
    A gdy nie pomoże to pogadam z jego mocodawcą. ;)

Dodano po 3 [minuty]:

Nikt z Arka, oprócz mnie oczywiście, nie ma prawa się wyśmiewać!
    waniagog
    Poziom 16  
    Powiedzcie mi jedno szanowni forumowicze.

Dziś w dwóch sklepach miałem następujące sytuacje: (robię zakupy moim rodzicom, starsze osoby)

Pierwszy to "Hanka" Społem" w sumie na rzut beretem ode mnie, pani w Hance, o dziwo nie znana mi dotąd, a stojąca na wejściu przy bramce nakazała (poprosiła) mnie abym wziął koszyk do rąk.

Drugi to Kaufland (nazwa mówi sama za siebie) ochroniarz wchodzącym osobom nakazuje wziąć wózek. Niby prosi. Ale rękawiczek jakoś nie daje.

Czy to jakaś nowa metoda walki z wirusem?
    _cheetah_
    Specjalista Sieci, Internet
    Widzę, że większość mniejszych sklepów spożywczych wycofała koszyki, i mają tylko wózki. Ale mam też taki koło siebie, który ma właśnie tylko koszyki. To chyba taki indywidualny sposób walki z koroną. A czy jakoś skuteczny - ja osobiście mam wątpliwości. Podobnie, jak i do maseczek. Najskuteczniejsze, jeśli już, są chyba jednak rękawiczki jednorazowe.
    SP5IT
    No to mamy "nauczanie" zdalne.
    Przedwczoraj matematyka, bez audio. Nauczycielka robiła jak karp.
    Dziś informatyka, po zalogowaniu się 5 uczniów system padł i tyle z lekcji informatyki.
    Poza tym guzik to uczniom da, jak będą mieć 2-3 godziny lekcji w tygodniu zamiast 25-30.
    Michał
    Ryszard49
    Poziom 36  
    SP5IT, wszystko zależy z jakiego programu korzysta nauczyciel.
    SP5IT
    Z tego, który MEN mu udostępniło.
    M
    arko100
    Admin grupy RTV
    waniagog napisał:
    Czy to jakaś nowa metoda walki z wirusem?
    Tak, wchodzisz tylko z koszykiem (wózkiem), a ich jest mniej niż było kiedyś. Prosty i skuteczny sposób na ograniczenie ilości osób w budynku.
    Ryszard49
    Poziom 36  
    SP5IT, ten akurat nie działa tak jak powinien. Jednak kreatywni nauczyciele korzystają z innych programów i lekcje przebiegają bezproblemowo.
    waniagog
    Poziom 16  
    arko100 napisał:
    Prosty i skuteczny sposób na ograniczenie ilości osób w budynku.

Dziś podobną"bajeczkę" sprzedał mi ochroniarz, natomiast powiedział mi też inny, że jest z tego powodu coraz więcej skarg. A to dopiero drugi dzień.
    Ludzie niestety w większości nie wiedzą, gdzie takie skargi składać, ale niestety dla kauflanda - ja wiem. :)
    Prawdopodobne od dzisiaj jestem już na cenzurowanym. :)
    jurekk55
    Poziom 36  
    Drodzy panowie, nie jestem autorem tego pomysłu,ale jego logika jest zabójcza.....dla kryzysu na warsztatach.

Otwórz: klient zgłasza usterki i zakres obsługi mailowo , następnie dostarcza auto na plac,a kluczyki do wrzutni. Załoga warsztatu rusza do pracy po 24-36 godzinach , stosując pasujące załodze zabezpieczenia . Czas postoju jest dłuższy od żywotności pozaustrojowej wirusa.

Pozostaje problem wypłacalności klientów , kiedy śmiertelność firm jest większa niż much po muchozolu.
    To nie żart , takie rozwiązanie wypracowała sobie jedna z firm.

Czy może to zaistnieć w Polsce ? Nie wiem.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.
    arko100
    Admin grupy RTV
    waniagog napisał:
    Dziś podobną"bajeczkę" sprzedał mi ochroniarz, natomiast powiedział mi też inny, że jest z tego powodu coraz więcej skarg.

Na chwilę obecną, ograniczyć epidemię można tylko poprzez świadome i solidarne podejście społeczeństwa do problemu.
    Wirus ma gdzieś dyrektywy, ustawy, naszą ignorancję i ironię.

Sprzęt przyjęty "na warsztat" można zdezynfekować. Zakażonego człowieka nie.
    CMS
    Administator HydePark
    Darek.S
    Poziom 32  
    Ja tam nie narzekam, odnoszę wrażenie , ze jest nawet wiecej pracy. Ludzie siedza po domach to chca ogladać. Przed chwila klient odebrał telewizor. Klamki nie dotykał bo mu drzwi otworzyłem ( przynajmniej się lepiej wywietrzyło. Telewizor ze stolika zabrał sam a pieniążki położył i zaraz zostały spryskane IPA ( terminala nie mam i póki sie da nie chcę) . Składy budowlane w mojej okolicy tez maja ruch bo ludzie remonty robią...
    clubber84
    Poziom 19  
    Darek.S napisał:
    Ja tam nie narzekam, odnoszę wrażenie , ze jest nawet wiecej pracy. Ludzie siedza po domach to chca ogladać. Przed chwila klient odebrał telewizor. Klamki nie dotykał bo mu drzwi otworzyłem ( przynajmniej się lepiej wywietrzyło. Telewizor ze stolika zabrał sam a pieniążki położył i zaraz zostały spryskane IPA ( terminala nie mam i póki sie da nie chcę) . Składy budowlane w mojej okolicy tez maja ruch bo ludzie remonty robią...

Poczekaj, zaraz się im pieniążki skończą, bo nie pracują, to już takich tłumów w składach i marketach budowlanych nie będzie.
    U mnie w zakładzie też mieliśmy tylko tydzień przestoju, ale produkcja musi iść, bo przecież umowy i kontrakty nie zostały zawieszone.
    Pracujemy na pół gwizdka, ale pracujemy, a to teraz najważniejsze.
    arko100
    Admin grupy RTV
    Nie zamknąłem, ale wprowadziłem środki ostrożności (jak pisałem wcześniej).
    1. Nie wpuszczam klientów do środka
    2. Sprzęt wnoszę po uprzedniej dezynfekcji na zewnątrz budynku
    3. Drzwi zamknięte na klucz
    4. Oczywiście, rękawiczki w użyciu i dezynfekcja rąk po każdym wyjściu na zewnątrz pomieszczenia
    arko100
    Admin grupy RTV
    Spryskiwacz z izopropanolem i odstawka na dwa dni.

Dodano po 16 [minuty]:

No i oczywiście zachowana odległość 2m od klienta.
    Jak się któryś przybliża lub chce wejść do firmy, to zadaję pytanie "Jaką mogę dać gwarancję, że nie zarażam?" - daje efekt jak kichnięcie.
    Preskaler
    Poziom 38  
    SP5IT napisał:
    No to mamy "nauczanie" zdalne. 
    Przedwczoraj matematyka, bez audio. Nauczycielka robiła jak karp. 
    Dziś informatyka, po zalogowaniu się 5 uczniów system padł i tyle z lekcji informatyki. 
    Poza tym guzik to uczniom da, jak będą mieć 2-3 godziny lekcji w tygodniu zamiast 25-30.
    Michał

Może i lepiej, że nie było słychać co mówiła? Z resztą osądźcie sami.  

https://streamable.com/2ciae

https://streamable.com/kvb29
    Ryszard49
    Poziom 36  
    Od dzisiaj hotele pozamykane, koniec wyjazdów serwisowych.
    bestler
    Admin DIY, Automatyka
    Z tego co zrozumialem, to jesli pracujesz to mozesz nocowac w hotelu, chodzi chyba o ukrocenie turystyki.
    zygiprocesor
    Poziom 12  
    Przeczytałem wszystkie posty i cieszę się, że humor dopisuje. Ja trochę przesadziłem bo od 3 tygodni nie wyjeżdżam w teren a tylko u klienta serwisuję AGD. W tym momencie zrobiło się mniej ciekawie więc składam wniosek o zwolnienie ze składek ZUS na 3 miesiące i postojowe 2080 zł. Jestem w lepszej sytuacji ponieważ nie mam kosztów za lokal. Jeżeli epidemia minie szybko to wszystko da się nadrobić a jak potrwa dłużej to ani my ani klienci nie będą mieć pieniędzy.