Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz sam. do suba -i kilka pytan

sikor 28 Wrz 2005 23:45 1382 6
  • #1 28 Wrz 2005 23:45
    sikor
    Poziom 19  

witam serdeczni kolegów prosze na począdku nie bijcie za moje amatorskie plany:D:D:D:D

planuje sobie zrobic subwoofer do domu i mam kilka pytan a mianowicie
    napędem był by mały samochodowy wzmacniacz xm2025 czyli 2 x 25w lub po mostku 1x50w na mosfetach teraz problem z zasilaczem czy mógłby do tego posłużyc zasilacz atx z kompa????????

Druga sprawa czy jak mam we wzmacniaczu w wierzy wyjscie na subwoofer to jest tam juz w jakis sposób pasmo obciete, czy bez filtrów obejdzie??????

no i trzecia sprawa jak by był potrzebny jakis filtr to jaki najlepiej zastosowac

z góry dzieki bardzo bardzo

0 6
  • #2 29 Wrz 2005 00:07
    ige
    Poziom 35  

sikor napisał:

planuje sobie zrobic subwoofer do domu i mam kilka pytan a mianowicie
    napędem był by mały samochodowy wzmacniacz xm2025 czyli 2 x 25w lub po mostku 1x50w na mosfetach teraz problem z zasilaczem czy mógłby do tego posłużyc zasilacz atx z kompa????????

tak moze to byc zasilacz od kompa

sikor napisał:

Druga sprawa czy jak mam we wzmacniaczu w wierzy wyjscie na subwoofer to jest tam juz w jakis sposób pasmo obciete, czy bez filtrów obejdzie??????

to zalezy od wiezy ale raczej tak

sikor napisał:

no i trzecia sprawa jak by był potrzebny jakis filtr to jaki najlepiej zastosowac

moze byc taki
    http://www.altron.com.pl/cgibin/shop?info=al18z&sid=180ebc87

0
  • #3 29 Wrz 2005 00:18
    sikor
    Poziom 19  

wieza to mały technics eh 780 i w instrukcji niestety niemam parametrów wyjscia na subwoofer

0
  • #4 29 Wrz 2005 08:19
    mavarick87
    Poziom 19  

ja jednak bałbym sie stosowac wzamnicz on kompa. ja do grania wzmacniaczem samochodowym używałem prostownika ( do ładowania akumulatorów) podpietego bezpośrednio

0
  • #5 30 Wrz 2005 11:14
    irek2
    Poziom 40  

Prostownik do ladowania akumulatorow to dopiero glupota!
    Wiekszosc nie ma filtracji zasilania tylko wyprostowany tetniacy prad. Czesc jest sterowana tyrystorowo. Pozatym napiecie takiego prostownika jest duzo wieksze od 15V co grozi uszkodzeniem wzmacniacza.
    Zdecydowanie lepszy jest zasilacz ATX. Trzeba go tylko wlaczyc i czesto obciazyc 5V zeby 12V mialo jakas wydajnosc pradowa.

0
  • #6 30 Wrz 2005 11:19
    sikor
    Poziom 19  

irek2 napisał:
    Trzeba go tylko wlaczyc i czesto obciazyc 5V zeby 12V mialo jakas wydajnosc pradowa.

był bym wdzięczny jak bys mi cos wiecej powiedział bo jestem zielony

no i jeszcze jedna sprawa musze suba jednak podłączyc do wyjscia stereo bo jak w dvd włącze opcje subwofer to mi na przednich głosnikach obcina niskie pasmo a zdecydowanie jest lepiej jaj jest wyłączony.

co do tego filtra niebardzo rozumie skąd on bierze zasilanie

z góry dzięki

koledzy to bedzie dobre bo bez bólu gotowiec
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65989767

0
  • #7 08 Kwi 2010 20:05
    xenon64
    Poziom 2  

Witam. Wiem że temat był przerabiany i to sporo razy ale bym chciał dowiedzieć się wszystkiego od początku!

No więc zrobiłem sobie skrzynię basową mam w niej głośnik Dibeisi 250w 160rms-u 4ohm (ma 98% będę go zmieniał) i do tego mam syczek i zwrotnice wyjętą z starej kolumny Unitry. Chciałbym kupić sobie wzmacniacz samochodowy i podpiąć go do wieży w domu. I w tym prośba do was jaki kupić ten wzmacniacz i czym najlepiej go zasilać-bo zdania są podzielone na zasilacz komputerowy, zasilacz CB itp.
    Mi się spodobało coś takiego: http://allegro.pl/item984608991_blaupunkt_ema_260_super_promocja_dabrowa_gorn.html Chyba że macie coś innego, nie zależy mi na firmie, chciałbym mniej więcej tak do 180zł.

Druga sprawa zostawić tą zwrotnice czy wymienić na inną?-syczek nie musi być podpięty (nie zależy mi na nim) wyciąłem już dziurę w skrzyni to tylko go mogę zamontować do ozdoby.

0