Witam.
Poszukuję płyty do Philipsa PFL6008S/R1 715G9331-M0B-B00-005K. Internet już przeszukany, stąd moje pytanie na forum.
Z góry dziękuję za ewentualną pomoc
Ponieważ model TV PFL6008S/R1 to
R1 = refresh 1 = telewizor przerobiony przez producenta z częściami z innego telewizora plus zmieniono firmware (Android)
* czytaj Link będzie problem
To chassis QFU1.2E LA
Spoiler:
2013 r.
PFL6008S / R1, PFL6158S / R1, PFL6678S / R1, PFL6188S / R1, PFL6198S / R1, PFL7008S / R1, PFL7108S / R1
Stara wersja oprogramowania: Smart TV
Nowa wersja oprogramowania: Android 5.1
Szukaj po opisie Ph
np. Philips 3104 303 54945 / 3104 313 66185
715... to opis gpłej pcb, po zainstalowaniu zwor....
np. nie obsługuje 2-ch tunerów ,#D,...
Witam Kolegów
Widzę ze sie koledzy orientują w temacie płyta uszkodzona poszukuję takiej ale po którym numerze bo jest ich troche na płycie ???
tv philips 55pfl7008k/12
Pozdrawiam i czekam na podpowiedz
Płyty bardzo ciężkie do naprawy, W logach Uarat zatrzymują sie na preboot 20. Należy zacząć od przelutowania za pomocą hotair i fluxa wszystkie komponenty na stronie bootom w okolicy procesora (na tej stronie zastosowano miękki lut) szczególną uwagę należy zwrócić na dławiki w okolicy kleju epoksydowego, te dławiki ktore wchodzą częściowo pod klej trzeba dogrzać z wyczuciem grotem. Przegrzanie kleju powoduje jego rozszerzanie i zwarcia( pod klejem nie ma maski, tylko gołe miedziane ścieżki. Jeżeli macie płytę bez kleju (Bywały i takie) najbliżej procesora to można próbować przelutować BGA (najlepiej stacją BGA na podczerwień z ustawionym dobrze profilem. Ewentualnie zdjąć klej epoksydowy i położyć nowe elementy(mówię o tym kleksie najbliżej procesora). Przerwy najprawdopodobniej robią się wewnątrz samego procesora, jak macie taką płytę która wyłącza sie po czasie, po chwili, możecie zrobić próbę delikatnego stukania w radiator, często wtedy od razu robi reboot, Iznacza to przerwę w procesorze. Niestety nowe procesory są niedostępne. Może jakieś pojedyncze sztuki w Chinach. Jeżeli już komuś uda się postawić taką płytę to koniecznie należy przymocować oryginalny radiator na silikon termiczny lub wręcz zamontować większy radiator. Ciemne krawędzie procesora oznaczają jego przegrzanie. Radiarory zdejmujemy przez ich przekręcenie, a nie podnoszenie do góry. Sprawna płyta zamontowana w TV, powinna chodzić poprawnie bez radiatora nawet godzinę, temperature procesora możemy obserwować w logach. Pamiętajcie, że pod każdą płytą powinna być zamontowana podkładka termiczna odpowiedniej grubości, która odprowadzi ciepło do ekranu. Zdażały się odbiorniki w których podkładki były za cienkie a same radiatory ledwo trzymały się procesora.
Poza tym, pamięci NAND posiadają uszkodzone komórki, w logach widoczne jako bitflip, jeżeli takich wierszy w logów jest dużo to należy również wymienić NANDa. Przez moje ręce przeszło sporo tych płyt. Sporą cześć udawało się postawić ale jakaś część wracała po kilku miesiącach. Niestety nie ma sposobu by przeprowadzić segregację, by określić która płyta rokuje na dłuższe życie... Zatem zaprzestałem napraw. Jeżeli koś chciałby ożywić taki TV to najlepiej szukać sprawnej płyty (tylko skąd ktoś może wiedzieć jak długo będzie sprawna, tydzień miesiąc, pół roku...) albo zaadaptować KIT z dedykowaną płytą z systemem Android (lecz to drogo wychodzi...).
Dajcie znać czy komuś udała sie naprawić skutecznie taką płytę.
D344DE0B-9...2CF3F.jpeg Download (851.7 kB)