Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Singer 834 - igła zahacza o chwytacz

15 Mar 2020 17:11 663 4
  • Level 2  
    Witam. Pacjent to Singer 834. Po wymianie koła zębatego napędzającego chwytacz występuje taki problem jak na filmiku (10 sekunda). Igła zahacza o dół chwytacza. Teraz nie mam pojęcia jak to wyregulować.

[youtube]youtu.be/-BS1lOBNYCg[/youtube]

Singer 834 - igła zahacza o chwytacz
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 25  
    Witam,nawiasem mówiac powinno wymienić się 2 koła .Poluzuj koło i troszkę przesuń chwytacz i tak metodą prób i błedów.Na osi igielnicy od góry są 2 kreski igielnica powinna schodzić do górnej kreski i przesuwając ją powoli do góry musi zatrzymać się na dolnej kresce i w tym momencie ostrze chwytacza powinno znaleźć się za igłą.
  • Level 2  
    OK, tak też zrobiłem, igła i chwytacz ustawione, a przy kolejnym przekręceniu i zejściu igły w dół zahacza o dół chwytacza.
    Tak jakby chwytacz za szybko albo za wolno się obracał w stosunku do ruchu igły, jeżeli igła nie trafia w wycięcie tylko w metal.
  • Level 2  
    więc nie wiem na czym polega problem.
  • Level 2  
    Już naprawione. okazało się że druga zębatka miała 18 zębów zamiast 17 więc nie było przełożenia 1:1.