Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz Peaktech 6226 vs. Stamos S-LS-35 do elektrolizy metali / rdzy

15 Mar 2020 19:23 174 4
 • Poziom 2  
  Dobry wieczór,
  proszę o pomoc w wyborze zasilacza laboratoryjnego z w/w lub ewentualnie innego zasilacza z regulacją napięcia i natężenia do ok 600 pln (30 V i 10 A). Zasilacz chciałbym przeznaczyć właściwie wyłącznie do elektrolizy metali tj odrdzewiania ich tą metodą. Wątpliwości dotyczą przede wszystkim czy wytrzymają ciągłą pracę przez kilka godzin i czy zabezpieczenia przetrwają ewentualny styk/zwarcie elektrod, przegrzanie itp. Elektrolitem głównie będzie glukonian sodu (roztwór nasycony) natomiast anodą pręt grafitowy. Zasilacz nie będzie służył do tzw.galwanizacji metali. Proszę o uwagi ?
  Pozdrawiam :)

  P.S. Niestety nie mogę jeszcze wkleić link'ów :(
 • Poziom 23  
  Zasilacze mają podobne parametry. Potrzebujesz zasilać obwód stałym prądem, jeśli to będzie praca dorywcza po kilka godzin, nie powinno być problemu. Jeśli oczekujesz niezawodności przy pracy 24/7 proponuję rozejrzeć się za czymś z oferty Delta Elektronika, TDK Lambda, Agilent, HP.
 • Poziom 2  
  Dziękuje za podpowiedź :)

  Dodano po 5 [minuty]:

  Proszę uszczegółowić odpowiedź - czy praca dorywcza, to także kilka godzin dziennie prze np tydzień lub nawet dwa tygodnie. Takie przerwy w pracy wystarczą aby w/w zasilacze się nie "przemęczyły" - nie spaliły ?
 • Poziom 23  
  Tak. Proponuję wybrać ten który ma dłuższy termin gwarancji.
 • Poziom 2  
  Dziękuje :)