Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Icom IC-F210 odstrojony o 3 kHz

15 Mar 2020 23:22 240 3
  • Poziom 18  
    Nabyłem niedawno IC-F210. W trakcie użytkowania pojawiły się problemy z przemiennikami - nie otwierałem.
    Po próbach z innymi kolegami / radia z płynnym VFO wiem, że jestem poza częstotliwością ok. 3,1 kHz w górę.
    Przeglądam instrukcję serwisową, ale kompletnie nie łapię, czy jest możliwość skorygowania częstotliwości. Będę wdzięczny za podpowiedź. W załączniku plik.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Strona 5.5 na samej górze.
    Poza tym zmierzyłbym X2 - reference oscillator czy się nie rozjechał ze starości.
    Michał
  • Poziom 18  
    Dziekuję, Michał.

Też na to zwróciłem uwagę, ale niestety nie mogę dojść / nie wiem ...czy regulacja X2 CR741 jest możliwa?
    Czy regulacja odbywać się ma przez oprogramowanie CS-F100 ADJ , czy regulacja fizycznie a poprzez CS-F100 ADJ tylko podgląd/odczyt?

Widzę z instrukcji , że parametr oprogramowanie odczyta po uruchomieniu TX przy 430 MHz - czy dobrze odczytałem ?
  • Poziom 1  
    Aplikacją CS-F100 ADJ można skorygować częstotliwość bez ingerencji w radio (poz. 14 TXF). Osobiście robiłem to w starszym modelu Icoma F310. Jako ciekawostkę mogę dodać, że w tych radiach: F110, F210, F310, F5022 i podobne można ustawić częstotliwość nadawania, odbioru i subton z palca tzn bez użycia komputera.