Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 problemy z rozruchem.

Gabelfein 29 Wrz 2005 01:11 2031 5
  • #1 29 Wrz 2005 01:11
    Gabelfein
    Poziom 2  

Witam. Mam 206 z września 2004 roku. Jak jest temperatura poniżej 15C bardzo ciężko zapala. Muszę wielokrotnie kręcić rozrusznikiem nieraz 30 minut. Niekiedy zaskoczy lecz po 2-3 sekundach gaśnie i znów parę prób bez zapłonu. Jak już zapali jak tylko musnę pedał gazu gaśnie. Jak się trochę podgrzeje to wszystko ok cały dzień jeździ bez problemu. Wymieniłem świece, silnik krokowy i pompę paliwa. Bez efektu Diagnostyka nie znalazła żadnego błędu. Jak jest ciepło odpalam pierwszy raz około 11 wszystko idealnie. Mam dosyć tego samochodu. Proszę o poradę lub namiary na warsztat który podejmie się skutecznej naprawy. Mój numer to 694 972 833. Serwis nie dał rady, każą przyjechać jak będzie zimno a potem nic.

• #2 29 Wrz 2005 07:16
    mariusz

Poziom 15  

Wymień czujnik temperatury silnika.
    Najprawdopodobniej pokazuje złą temperaturę silnika i sterownik silnika zamiast "widzieć" rzeczywistą temp. " widzi" np. temp +40 C.
    Uprzedzając pytanie : to nie jest ten sam czujnik, który pokazuje temp silnika na tablicy przyrządów.

• #3 29 Wrz 2005 15:10
    Gabelfein
    Poziom 2  

W tym modelu jest tylko jeden jedyny czujnik który steruje komputerem wtrysku wskaźnikiem temperatury a nawet wentylatorem chłodnicy. I był już wymieniony na nowy ale nie dało efektu więc z powrotem go wkręciłem.

• #4 29 Wrz 2005 17:44
    mariusz

Poziom 15  

A czy był podpinany pod kompa na zimnym silniku?

• #5 29 Wrz 2005 21:01
    tytan58
    Poziom 19  

prawdopodobnie masz uszkodzony czujnik podcisnienia w kolektorze ssącym,lub jego obwód.

• #6 04 Lis 2005 09:05
    LUCOM
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wilgoć !!!

Sprawdź i wyczyść gniazdo bezpieczników pod maską, może nie zawsze ci łączy bezpiecznik od pompy paliwa !!!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME