Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silicon Labs przejmuje część Redpine Signals

ghost666 16 Mar 2020 19:15 342 0
 • Silicon Labs przejmuje część Redpine Signals
  Firma Silicon Labs poinformowała, że przejmie sekcje odpowiedzialne za systemy Wi-Fi i Bluetooth w spółće Redpine Signals - centrum badawcze zatrudniające około 200 osób w Indiach oraz bogate portfolio patentowe. Transakcja wyceniona została na 308 milionów dolarów, płatnych w gotówce.

  Po przejęciu Silicon Labs chce wprowadzić istniejące produkty Redpine do swojej oferty. Firma spodziewa się przyrostu rocznego o 20 milionów dolarów. Do 2023 chce uzyskać przychody w wysokości 100 milionów dolarów ze wszystkich swoich produktów dla komunikacji bezprzewodowej w sektorze IoT. Ponadto, przejęcie Redpine, ma umożliwić szybszy rozwój produktów wykorzystujących Wi-Fi 6. Przejęcie obejmuje również klasyczne układy Bluetooth np. dla aplikacji audio, w tym urządzeń do noszenia, urządzeń słyszalnych, asystentów głosowych i inteligentnych głośników. Obejmuje to również niektóre mikrokontrolery, wraz z systemami do detekcji położenia, wykorzystującymi Bluetooth.

  Tyson Tuttle, dyrektor generalny Silicon Labs (na zdjęciu po lewej stronie - przyp. red.), skomentował: "Przejęcie produktów Wi-Fi i Bluetooth o ultraniskim poborze mocy od firmy Redpine Signals oraz ich obszernego portfolio własności intelektualnej wzmocni naszą pozycję lidera w technologii bezprzewodowej dla systemów Internetu Rzeczy. Dodanie tych produktów do naszej światowej sieci sprzedaży i dystrybucji zwiększy dynamikę rynku inteligentnego domu, przemysłowego Internetu Rzeczy i rynków komercyjnych dla klientów, którzy chcą szybko wejść na rynek dzięki podłączonym urządzeniom Wi-Fi".

  Mimo, że istotny, to rozwój Wi-Fi 6 nie jest głównym motorem przejęcia Redpine. "Wzrost przychodów nie jest oparty na Wi-Fi 6. Miną lata, zanim Wi-Fi 6 stanie się częścią tego równania. Będziemy podejmować istniejące produkty i przeprowadzać je przez nasze kanały sprzedaży" mówi Tuttle. Wi-Fi 6 (802.11ax) to ważna ewolucja łączności bezprzewodowej. Ma ona na celu spełnienia wymagań dotyczących niskiego zużycia energii, wydajności, bezpieczeństwa i interoperacyjności wymaganych w środowiskach z setkami lub tysiącami podłączonych urządzeń IoT.

  "W Hyderabadzie (gdzie Redpine ma swoje centrum R&D - przyp. red.) jest wiele talentów, które są bardzo istotne dla technologii, które staramy się rozwijać" mówi CEO Silicon Labs. Ten multidyscyplinarny zespół ma pomóc Silicon Labs w szybszym i bardziej wydajnym skalowaniu prac badawczo-rozwojowych.

  Po przejęciu prawie całej działalności Redpine Signals niewiele zostaje z tej firmy. Venkat Mattel, założyciela i dyrektora generalnego Redpine Signals tłumaczył, co będzie robić firma po finalizacji transakcji. "Po zakończeniu przejęcia, pozostały zespół Redpine będzie nadal budował procesory sztucznej inteligencji (AI) o niskim zużyciu energii i systemy uczenia maszynowego. Działania w sektorze Wi-Fi, Bluetooth, MCU i usług lokalizacyjnych w czasie rzeczywistym przeniosą się do Silicon Labs".

  Zarządy obu spółek i akcjonariuszy Redpine Signals zatwierdziły już omawianą transakcję. Ma ona zostać sfinalizowana w drugim kwartale 2020 roku.

  Źródło: https://www.eetimes.com/silicon-labs-to-buy-redpines-wi-fi-bluetooth-mcu-operations/#

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9642 postów o ocenie 7736, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom