Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV do salonu 50'' za ~2500 zł

16 Mar 2020 19:41 1326 27
  • Poziom 9  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2-2,5m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Przodem i bokiem
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Brak
    4. Jaką markę preferujesz? Nie mam faworyta
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 50 cali -> jednak 55
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? Kablówka (ale głównie wifi)
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? Tak, będę grał w gry ;)
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Netflix, YouTube
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? około 2500 PLN -> około 3 000 PLN
  • Moderator RTV Co kupić
    120Hz nie ma w tym rozmiarze więc postaw na LG 50UM7450 lub pochodny z tej serii.
    Trzymaj się 50 cali - tylko wtedy masz matrycę VA,.

Sprawdź kąty boczne zanim kupisz. Są słabsze niż w IPSach.
  • Poziom 9  
    Powyższy model też biorę pod uwagę. Jak również wyszukałem takie propozycje warte uwagi (wg testów)
    PANASONIC LED TX-50GX810E
    Samsung UE50RU7472U
    Philips 50PUS7334/12
  • Poziom 9  
    @Ludwik XVI co sądzisz lepiej wybrać model 50 cali, czy jednak popatrzeć na modele 55 calowe. Gdzie odległość oglądania będzie około 2-2,5m?
  • Moderator RTV Co kupić
    55cali lepiej. Do 2,5 m 55 cali jest ok, do 3,5m już 65 cali.
    To moje doświadczenia ale oczywiście każdy ma swoje odczucia.
  • Poziom 9  
    W takim razie jeżeli mowa o 55 calach, to jakie telewizory byś zaproponował do w/w oczekiwań? :)
  • Poziom 9  
    @jaspi85 tylu calowy będzie już po prostu za duży :)
  • Poziom 17  
    @Ludwik XVI podepnę się , bo szukam 55cali , 2,5m. Nie do gier. Filmy, TV, naziemna. Budżet max 2800-2900 (3K max z mocowaniem do ściany). Będzie wisiał. Dla kobiety , więc estetyka ważna. Chce Samsunga. Nie jestem na bieżąco w funkcjonalnościach ale oczywiście smart TV, WIFI (dostęp do internetu). Spojrzałem na proponowany najtańszy Samsung 55RU8002 oraz SAMSUNG QE55Q60RA. Estetyka podobna (bez szału). Może jakiś serbrny. Co polecasz w tym budżecie 120Hz, dobrym skalowaniem i tunerem (naziemna). Jak wyglada sprawa alternatywnego softu typu SammyGO, bo widze,że w każdym Samsungu z czasem znikają aplikacje. No i kwestia przyszłej zmiany systemu TV naziemnej... PZDR
  • Moderator RTV Co kupić
    Budżet masz na RU8 lub Q60. No może jeszcze stanieje Q70 na FALD. To już technicznie średnia półka tv 2019 roku.
    To są najlepsze propozycje na VA i 120Hz.
    Sammygo nie mam pojęcia. Nie używam.
  • Poziom 17  
    @Ludwik XVI dzięki . Warto dołozyć do Q60 i co zyskam vs RU8? Naprawiałem kilka Samsungów z poprzednich serii i czasem oczy szeroko sie otwierają.. . Dalej matyce są montowane up side down, tj flex jest u dołu?
  • Moderator RTV Co kupić
    austin007 napisał:
    Warto dołozyć do Q60 i co zyskam vs RU8?

Wyższa jasność, kropki kwantowe, minimalnie lepszy kontrast, lepsza jakościowo obudowa.

austin007 napisał:
    Dalej matyce są montowane up side down, tj flex jest u dołu?

Nie mam pojęcia, nie jestem serwisantem.
  • Poziom 15  
    U mnie jeden pokój jest za mały i drzwi przeszkadzaja bo wychodzi mi do połowy drzwi ten 75" ale robi wrażenie i lepsza jakość oglądania. Drugi pokój duży już lepiej jest ale tylko w jednym miejscu się mieści. Na szafie położę. Też będzie dobrze. Pod oknem nie wygodnie jest bo ryzyko stracenia TV... jak trzeba zasłaniać okno czy otworzyć... Celowałem na różne marki i typy. Wielkość była od 50" Philips wtedy bo na moc odbiornika patrzyłem i mnie wzięło ten typ. 80W to jest git bo na rachunku nie zbankrutuje jak bym usnął za każdym razem każdej nocy... A tak to widziałem rekordowa moc na oczach aż 1000W... Jak nie więcej... Wszystko tu zależy od gustu klientów. Ja na przykład myślałem że mam słaby wzrok i wydawało mi się że coś nie dowidze słabo widzę. Czy notorycznie wszystko jest za male. Przydałoby się powiększać tv soczewka praslaja jakoś taka nazwa była. Dlatego postanowiłem poszukać jakiegoś duzego TV i zaczęło się od 50" byłem u okulisty i wszystko jest dobrze ale nie zmieniłem zdanie... A potem 55" 60" 65" 70" 75" 82" i wyżej więcej. Ale też pilnowałem się energii elektrycznej w Watach i cenach jak najmniej. Mój wybór padł przypadkowo na 75" i moc 150W tyle co mój 32" też ma 150W. Wybór i decyzja jest na stare lata. Warto wtedy niestandarowy rozmiar. Jak największej cali i odpłaci się na stare lata. Na dłużej i ja niczego nie reklamuje takie mam podejście. Udar mózgu dostałem. I inaczej widzę życie. Dużo ułatwia zakupy na raty. Ale finansowo celuje do 5000zl dla rat. Co miesiąc mam po 205zl i 24rat. Mi to gra. Bo tak bez rat to bym nie kupił albo tylko do 50" brał. Zależy to jak się dogadacie ze sprzedawcą... To już jest rzecz gustu klientów indywidualnych. W sklepie często stoję przy samym TV tam gdzie jest dynamiczny obraz film prezentacja rodem z lotu ptaka widok krajobraz. Robi wrażenie wciąga wciska w fotel. Dlatego też szukałem jak największej cali. Zastąpi mi to przy okazji kino prawdziwe tradycyjnie. W domu ogląda się to co lubię. I wifi ma tak że z komórki i tabletów przezuca się na TV czy internet. To opcja gratis w kinie domowym sposobem. Bo myślałem też nad projektorem ale ten na żarówki żarowe zwykle z tych lepszych nie typu LED. Bo u sąsiada zauważyłem rozszczepienie barw RGB po rogach co mnie drażniło trochę metoda pryzmatu . Dlatego stawiam na TV bardziej uniwersalne. No rozpisalem się wybaczcie mi. Chciałem dobrze jak jest źle to do kosza proszę. Punkty oddaje.
  • Poziom 9  
    Mam taki sam dylemat. Odleglosc od TV to okolo 2 metry. 50 - 55 cali. Za kwote do 2500 PLN, lepiej blizej 2000 to bedzie za co dokupic soundbar :) Jakie wymagania ? Przede wszystkim ma miec dosc dobry kat widzenia, bo oprocz ogladania z kanapy, bede takze zerkal z jadalni, z ukosa na odbiornik. Wolalbym LG, bo zachwycil mnie WebOS i pilot z zyroskopem. Do Samsunga sie sparzylem, mam teraz UE32J5500 i najchetniej bym wywalil badziewie za okno (Tizen dziala jak komputer sprzed 10 lat, ktoremu wpakowali Windows 10 na dysk, muli, zacina sie, ma problem otwieraniem najprostszych stron WWW, obsluga radia online z witryny nie dziala, zrywa polaczenia MirrorLink, itp). Celowalem w model LG UM7600 ale on ma matryce VA i slabe katy widzenia. Jakies wlasne opinie ?
  • Poziom 9  
    Dziekuje :) Ktos cos wiecej na przyklad modelu UM7450 moglby powiedziec ? ;)
  • Moderator RTV Co kupić
    Dobry, podstawowy model 60Hz.
    W tych seriach i tak kluczowe jest czy ma pilota Magic czy nie ma. Jak nie ma to trzeba dokupić co kosztuje ok 200pln...
  • Poziom 15  
    A mógłby ktoś doradzić jaki tv do 75" najlepsze będą? Na moce odbiornika później będę patrzył. Kilka modeli by pasowało mieć. Bo jestem na kupnie. Ostatnio widziałem tv 82" za 6799zl jak by kredyt dali to bym brał. Nie pamiętam marki modelu. Ale Watt tu się liczy... nie tylko rozmiar i jakość...
  • Moderator RTV Co kupić
    Zmniejszysz jasność to i pobór mocy spadnie.
    W przypadku tv patrzenie na watty nie ma większego sensu.
    Im lepsza jakość obrazu/wyższa jasność tym większy pobór z sieci.
  • Poziom 9  
    Co sądzicie o LG sm8200? Niby IPS ale ma NanoCell, czyli jakieś lepsze kolory.
  • Moderator RTV Co kupić
    W IPS problemem nie są kolory ( te są jak najbardziej ok) tylko niski kontrast oraz czerń emisyjna (czyli szara, wyblakła, etc)
  • Poziom 9  
    1) Samsung 55Q70R w różnych sklepach posiada różne końcówki w modelach, ska wynika ta różnorodność np.: Samsung QE55Q70RA / QE55Q70RATXXH / QE55Q70RAT

2) Zastanawiam się nad poniższymi modelami, który z nich byłby na podium i dlaczego ;)
    Samsung 55Q70R
    Samsung QE55Q67RAT
    Sony Bravia KD-55XF9005
  • Poziom 9  
    Czy ze spokojem do TV Sony Bravia KD-55XG9505 można podpiąć zewnętrzne głośniki na jacka i nie będzie problemu z dźwiękiem? POjawiały się komentarze, że czasem dźwięk się "gubi" bądź traci na jakości.
  • Poziom 21  
    Na jaki model postawiłeś ostatecznie?
  • Poziom 9  
    adrianoz napisał:
    Na jaki model postawiłeś ostatecznie?

Samsung QE55Q60