Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz NT 35 - co to za ustrojstwo?

16 Mar 2020 21:24 207 6
  • Poziom 25  
    Kupiłem w ciemno za grosze zasilacz NT 35. Na panelu widziałem napis "Regulated DC Power Supply" więc myślałem że będzie to regulowany zasilacz, coś jak laboratoryjny, jednak jak odebrałem paczkę to okazało się że ma on na wyjściu 13,8V. Czy da się coś z niego zrobić? Może dołożyć na wyjściu regulator z LM jakich pełno można znaleźć na necie? Czy może on służyć jako ładowarka akumulatorów? Dołączam kilka fotek - takie udało się na szybko zrobić telefonem
    Zasilacz NT 35 - co to za ustrojstwo?IMG_202003...203409.jpg Download (2.14 MB)
    Zasilacz NT 35 - co to za ustrojstwo?IMG_202003...203330.jpg Download (1.96 MB)
    Zasilacz NT 35 - co to za ustrojstwo?IMG_202003...203341.jpg Download (2.51 MB)
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    To jest najprawdopodobniej zasilacz do CB-Radia. A z racji że regulowany to możesz doregulować napięcie na wyjściu na takie jakie jest ci potrzebne. Zakres będzie od 12 do może 14V. Bo tyle potrzeba na zasilanie CB-Radia. Możesz do tego podłączyć radio samochodowe. Ale takie by nie przekroczyło poboru prądu, jaki jest w stanie dać zasilacz.
  • Poziom 25  
    Właśnie gdzieś znalazłem archiwalną aukcję na Alle.. z opisem że to zasilacz do CB.. Jest na płytce potencjometr i napięcie zmienia się od 13,7 do ok. 17,5 V bez obciążenia. W takim razie nie przyda mi się to za bardzo.. No ale zapłaciłem całe 20 zł ;)
  • Poziom 18  
    Tak . Do regulacji służy potencjometr tzw(pr-ka) na płytce opisana (volt adj). Za 20zł to nie pieniądz az tak duży. Czy ci się nie przyda? Trudno powiedzieć. Ja bym na twoim miejscu postawił to gdzieś i niech leży. Bo nie wiesz. Ale za chwilę może się przydać.
  • Poziom 25  
    Tak tylko na tę chwilę potrzebuję zasilacz regulowany do ok 24V..
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Zmierz napiecia miedzy dwoma niebieskimi przewodami. Powinno być coś koło 28V zmiennego. Zrób wyjście na zewnątrz. Albo dołóż płytkę z układem stabilizatora na 24v z nie wielkim radiatorem,i będziesz miał 24V jak chcesz,ale tylko z niebieskich przewodów. A dając regulowany stabilizator będziesz miał więcej. Ale prąd nie będzie duży. Jak osiągniesz 3A to będziedobrze.
  • Poziom 25  
    I to jest pomysł. Nie potrzebuję dużego prądu, te 3A wystarczą w zupełności. Wieczorem sprawdzę, dziękuję