Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Złomowanie auta a sprzedaż na części

17 Mar 2020 08:09 384 8
 • Poziom 2  
  Witam,jak auto zostało uszkodzone w wypadku ( cały przód,silnik odpala ) to można na własną rękę sprzedać części z niego a resztę oddać na złomowanie.?
 • Poziom 42  
  Raczej nic z tego nie będzie. Zakłady złomujące samochody z tego żyją. Musisz się z nimi dogadać, czy pójdą na taki układ.
 • Poziom 31  
  Ustawowo był zapis, że oddając auto do autoryzowanej stacji recyklingu trzeba było zapłacić 10 zł za każdy brakujący kilogram auta plus opłata za papierek z pieczątką.
  Dlatego spisuje się umowę sprzedaży z wolną osobą, najlepiej zza granicy.
 • Poziom 42  
  Megawe napisał:
  Dlatego spisuje się umowę sprzedaży z wolną osobą, najlepiej zza granicy.

  Tak a potem silnik i sprzedajne elementy na handel. Reszta na złom. A plastiki, tapicerka i inne bezwartościowe do pieca albo do lasu:(
 • Poziom 40  
  Wg obowiązującego prawa samochód oddawany na złom ma być kompletny. Tak jest oficjalnie. Rzeczywistość jest troszku inna. tak jak pisali poprzednicy. Można też "sprzedać" auto na słupa, niektórzy mają ich ze 40.
  Jeżeli to stary samochód to nie opłaca się kombinować.
 • Poziom 42  
  Aleksander_01 napisał:
  Można też "sprzedać" auto na słupa, niektórzy mają ich ze 40.
  I "słup" będzie nadal wszystko opłacał (ubezpieczenie), bo nie da się wyrejestrować, nie mając "papierów" ze złomowania.
 • Poziom 40  
  "Słupowi" to wsio rawno, ważne że dzisiaj będzie pił. Nic nie będzie opłacał bo nigdzie nie pracuje i ma zerowy lub wcale majątek.
 • Poziom 43  
  Zadzwoń do kilku auto-złomów i pogadaj. Odebrać na pewno odbiorą, tylko że z jednym dogadasz się na 0, inny każe sobie coś tam zapłacić, a jeszcze inny Tobie zapłaci. Wszystko zależy od auta i czy coś jeszcze z niego wyszabruje. :-)
  Parę lat temu, złomiarz przyjechał lawetą do syna, praktycznie po gołą karoserię. Tyle że trza było zorganizować ekipę do jej załadunku. Jak kiedyś oddawaliśmy prawie kompletnego wraka na kołach ale bez zespołu napędowego, to dał stówę.


  Pozdrawiam.
 • Poziom 26  
  W moim przypadku przyjęli samą budę z plastikami. Warunek: Papiery ok, czytelne znaki identyfikacyjne. Dostarczenie we własnym zakresie. Cena 0 pln. Ale nie wiem jak to wygląda po nowym roku. Najlepiej podzwonić. Nie kombinuj z lewymi umowami bo teraz można dupsko zmoczyć. A raczej nie warto.