Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moduł Fabia 2 II Bordnetz - Po wymianie modułu nie działają piloty od centralne

mrblack 17 Mar 2020 08:22 468 3
    mrblack
    Level 10  
    Witam Wszystkich :)

Wiem, że teraz panika w związku z pandemią ale trzeba coś robić aby nie zdurnieć do reszty ;)

Chodzi o moduł bordnetz. Wymieniłem go w fabi 2 2013r - zamieniłem 6R7937086M na 6R7937086P ponieważ pierwszy uszkodził się i nie było otwierania klapy bagażnika (zwarcie w obwodzie VCDS powiedział). Po wymianie wszystko działa oprócz sterowania centralnego zamka z pilotów. Aha brak świateł mijania ale to raczej wina włącznika zespolonego ;)

Zacząłem szukać podpowiedzi jak dopisać te piloty do sterownika ale wszędzie opisane, że w VAG trzeba wejść do grupy 46 i tam dopisać nowy pilot. Fajnie ale w fabiance 2 się nie da bo nie ma tego sterownika tylko botdnetz grupa 09.

I teraz pytanie: Czy da się to zrobić mając VCDSa (klon co prawda ale działa) i kod z zawieszki zapasowego kluczyka ?
    Już widziałem takie porady: Trzeba jechać do wyspecjalizowanego serwisu :D

Immo działa normalnie z obu kluczy odpala silnik bez problemu tylko te centralne sterowanie ....

Jakaś podpowiedź może ???

Pozdrawiam Wojtek

P.S. Sposób na dwa kluczyki jeden w stacyjce drugi w zamku nie rabotajet bo to ze starszymi pojazdami VAG to taaa ale nie tu ;)
    Pawel_Irlandia
    Level 14  
    Zerknij na wikirosstech tam powinno być coś na ten temat
    mrblack
    Level 10  
    Dzięki za odzew :)

A właśnie zrobiłem według tego opisu (chinol dał rady):

https://www.youtube.com/watch?v=EmqREUHJXOY

Choć kolega z filmu miał uwalony BCM tylko otwierał ale nie zamykał zamka :/

U mnie poszło piloty oba wrzuciłem do sterownika tylko wcześniej wyczyściłem go potem dodałem po kolei i gitara :)

P.S. Lokalny "magik" stwierdził, że z inną literką na końcu nie będzie działał moduł... Oczywiście dorwałem młodszy niż ten mój i poszło bez problemów :D

Pozdrowionka 4All :)