Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Optex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Izolacja termiczna pokoju od poddasza.

seb235 17 Mar 2020 11:13 366 8
    seb235
    Level 28  
    Witam,

Mam pokój na poddaszu co oczywiście ma swoje plusy ale i minusy - szczególnie w lato. Niestety w trakcie upałów kiedy słońce oprze się na dachu który pokryty jest papą - w pokoju dość szybko robi się upał momentami większy od tego co jest na dworze. Jednakże z racji tego że pomiędzy "sufitem" mojego pokoju a dachem jest dość spora przestrzeń pomyślałem o tym aby w jakiś sposób odizolować się od upału wykładając tak jakby na suficie (w sensie przestrzeni między nim a dachem) mojego pokoju np wełnę mineralną.

Czy ktoś z was ma doświadczenie na tyle aby doradzić co kupić w jakiej ilości i jak się do tego zabrać aby efekt był zadowalający?

Pozdrawiam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Optex
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    seb235 wrote:
    mojego pokoju np wełnę mineralną.

Tak wełna musi iść na 2 razy, raz między krokwie min 15cm i DRUGI raz w poprzek krokwi min 10cm dopiero na to folia i zabudowa GK !
    Jedna warstwa wełny mało co da.

PO trzecie musi być wentylacja szczytowa blachy taż żeby ciepło szło ku górze pod blachą i tam uciekało do atmosfery. NIe róbcie termosów z domów!
  • Optex
    seb235
    Level 28  
    Wiesz co tylko ja myślałem po prostu o samym wyłożeniu powierzchni ... bez większego remontu itd ...
    ^ToM^
    Level 39  
    seb235 wrote:
    Witam,

Mam pokój na poddaszu co oczywiście ma swoje plusy ale i minusy - szczególnie w lato. Niestety w trakcie upałów kiedy słońce oprze się na dachu który pokryty jest papą - w pokoju dość szybko robi się upał momentami większy od tego co jest na dworze

Wyklej sufit styropianem np 4-5 cm a na to przyklej kasetony styropianowe. Całość pomaluj farbą w dowolny kolorze i już. Proste i skuteczne rozwiązanie.
    Level 43  
    ^ToM^ wrote:
    Wyklej sufit styropianem np 4-5 cm a na to przyklej kasetony styropianowe.

Człowieku weź się puknij za takie podpowiedzi. Styropian musi być zamknięty inaczej masz pokój do inhalacji styrenem.
    seb235
    Level 28  
    Właśnie w tą stronę nie mogę po pokój jest bardzo niski, jedyna opcja to izolacja kładąc coś na suficie od strony poddasza.
    ^ToM^
    Level 39  
    Strumien swiadomosci swia wrote:

Człowieku weź się puknij za takie podpowiedzi. Styropian musi być zamknięty inaczej masz pokój do inhalacji styrenem.

Sam się puknij ale solidnie! Kasetony są wykonywane ze zwykłego styropianu i powszechnie są stosowane. Mają wymagane atesty i dopuszczenia odpowiednich instytucji. Styren to powinieneś mieć na drugie.
    Można też kupić EPP (w rzeczywistości to polipropylen spieniony, choć nie wiem czy sprzedają w formatach budowalnych), który w przeciwieństwie do EPS nie zawiera nawet śladowych ilości styrenów.

W temacie bezpieczeństwa styropianu

Kasetony styropianowe

seb235 wrote:
    Właśnie w tą stronę nie mogę po pokój jest bardzo niski, jedyna opcja to izolacja kładąc coś na suficie od strony poddasza.

Możesz też użyć płyt izolacyjnych PIR ALU. Dużo jest różnych możliwości. Niemniej jednak nie zmienia to faktu, że aby się pozbyć problemu musisz coś izolacyjnego przykleić.
    Level 43  
    Można użyć styropianu na sufit nawet 5cm ale trzeba go zabudować karton gipsem.

Dodano po 37 [sekundy]:

Po drugie wątpię że ciepło idzie z sufitu, prędzej przez okna i ściany !