Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 7050 - zacina A4R i A3 po bebnem

MarVin_PL 29 Wrz 2005 08:52 1289 10
  • #1 29 Wrz 2005 08:52
    MarVin_PL
    Poziom 22  

witam, kopiarka stale wyswietlała przy kopiowaniu blad j31, teraz po wyczyszczeniu kopiarki i elektrody dolnej wyswietla zaciecie tylko przy kopiowaniu a4r i a3. kartka dojeżdza do grzałki a czasem kawałek wejdzie do grzałki. co moze byc przyczyna. moze to wina palców odrywajacych przy bebnie??

0 10
  • #2 29 Wrz 2005 19:33
    Paweł1000
    Poziom 23  

raczej odrywacze bębna nie mają na to wpływu, bo przecież papier już wyszedł z modułu bębna, wydaje mi sie że winna jest prowadnica w utrwalaniu (mam na myśli tą szczelinę w utrwalaniu po ktrórej papier przechodzi najpierw zanim dostaje się pomiędzy wałki grzewcze), sprawdź tą prowadnicę bo pewnie znajduje się na niej stwardniały chropowaty toner (prowadnica powinna być gładka i śliska, jak zbierze się na niej toner (a zbiera się często) może to być przyczyną złego prowadzenia papieru i w efekcie papier nie przechodzi prawidłowo przez prowadnice, chamuje go chropowatość stwardniałego tonera . przeczyść ją dokładnie i spróbuj teraz zrobić kopie. Sprawdź też pasek gumowy (ten pomiędzy bębnem a utrwalaniem) guma pęka i to też może mieć wpływ na złe prowadzenie papieru.
    napisz co ustaliłeś

0
  • #3 29 Wrz 2005 21:33
    datatomek
    Poziom 26  

Tylko te formaty? A jak idzie A4?

0
  • #4 30 Wrz 2005 08:27
    MarVin_PL
    Poziom 22  

witam, problem wczoraj wieczorem rozwiązałem. Kolejne gruntowne czyszczenie elektrody dolnej pomogło. musiałem pokryc lakierem miejsca plastikowe na ktorych elektroda sie opiera. teraz pytanie. czy ma ktos do sprzedania cala dolna elektrode do konicy 7050??

0
  • #5 30 Wrz 2005 09:29
    rsikon
    Poziom 26  

Gratuluje:)

P.S. Miałem racje :P

0
  • #6 27 Paź 2005 08:31
    mariuszsek
    Poziom 17  

Hej powinnem mieć w tym tygodniu napewno myślę że do końca października napewno

0
  • #7 27 Paź 2005 09:55
    hultaj
    Poziom 16  

W takich przypadkach nie trzeba wymieniać elektrody wystarczy oczyścić kostkę styki które doprowadzają prąd do elektrody i po sprawie. Czasami już pomaga kilkukrotne wyciągnięcie elektrody.
    Pozdrawiam.

0
  • #8 27 Paź 2005 11:35
    mariuszsek
    Poziom 17  

Jeśli jeszcze jesteś zainteresowany tą elektrodą to już mam u siebie
    i możemy się dogadac.

0
  • #9 27 Paź 2005 19:40
    serwek
    Poziom 25  

Możesz chwilowo założyć na końce elektrod "koszulki".
    W miejscu wycięcia, w plast.kostce, gdzie opiera się elektroda, Załóż z taśmy izolacyjnej krótkie koszulki. Z tyłu i z przodu. (reer & front)
    Tak, napewno pochodzi do czasu wymiany na nowe kostki elektrod.

0
  • #10 28 Paź 2005 07:41
    mariuszsek
    Poziom 17  

Moze kolega powie gdzie można kupić kostki do 7050 bo ja nigdzie ich niemogę znaleźc i z tego co słyszałem to tylko ewentualnie całą elektrodę można kupić nową

0