Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Renault Master - Adblue DF049 Adblue dosing module computer brak komunikatu

walek8 17 Mar 2020 18:13 20610 3
Texa Poland
    walek8
    Level 13  
    Witam, mam problem z Renault Master 2017 2.3 165 km. Mianowicie wyskakuje kontrolka silnika i klucz oaz informacja "sprawdź układ wydechowy", po podłączeniu testera wyskakuje błąd DF049 - Adblue dosing module computer brak komunikatu. Posprawdzałem przewody, ale nie mierzyłem nic bo w autodacie nie mam żadnych informacji na ten temat i wszystko wygląda ok, więc pojechałem do serwisu i powiedzieli mi po diagnostyce, że trzeba zacząć od wymiany modułu i koszt to 3000zł, ale że może być jeszcze coś więcej, ale to się okaże jak zamontują nowy moduł. Zamówiłem moduł o tych samych numerach, przełożyłem, przepisałem dane z modułu i nie daje się nadal błędu wykasować. Ma ktoś jakieś sugestie w pomocy rozwiązania tego problemu?

Pozdrawiam
  • Texa Poland
    Filip86
    Level 7  
    Witam. Mam podobny problem z RENAULT MASTER 3 2,3dci 170km. po podłączeniu komputera JalTest pokazuje usterka czujnika Nox przed i za katalizatorem i błąd przewodu podgrzewacza Adblue, mam kilka innych masterek i przełożyłem na próbę czujniki ale bez efektu, po skasowaniu błędów pierwsze dwa odpalenia silnika bez błędów, a po kolejnym znów '' Sprawdź układ wydechowy'' i te same błędy. masz może rozwiązanie problemu.
  • Texa Poland
    walek8
    Level 13  
    Witam, Zrób testy pompy adblue i podgrzewacza zobacz czy słychać, że pracują. U mnie powodem pojawiania się błędu była pompa adblue - po wymianie wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam
    walek8
    Level 13  
    Witam, Zrób testy pompy adblue i podgrzewacza zobacz czy słychać, że pracują. U mnie powodem pojawiania się błędu była pompa adblue - po wymianie wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam

Dodano po 6 [minuty]:

Witam, powodem była pompa adblue.
    Temat zamykam.

Pozdrawiam