Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Fagot DMT 301- brak regulacji bawy i siły dźwięku.

gawelh 17 Mar 2020 23:26 276 5
    gawelh
    Level 10  
    Radio gra wystarczająco Głośno na wszystkich zakresach - tylko jest jeden problem - nie reaguje na regulacje barwy głosu ani na regulację głośności - poprawy lutów rozebranie i czyszczenie nic nie pomogło mimo że zdechłe elektrolity wymieniłem
    gawelh
    Level 10  
    mam już takie szczecie w nieszczęściu ze trafiają do mnie radia już kiedyś przez kogoś grzebane - czyściłem potencjometr tonów i głośności - bo nie reagowały przed czyszczeniem - wywaliłem powstawiane przez poprzedniego właściciela kondensatory których nie powinno tam być i wymieniłem zdechłe elektrolity na nowe - radio gra pięknie i czysto na wszystkich zakresach ale nie reaguje na zmianę głośnosci i tonów
    gawelh
    Level 10  
    Musiałbym zrobić "kanibalizm techniczny "- pożyczę od innego radia do testów potencjometr głośności - tylko niemożliwym dla mnie jest awaria 2 potencjometrów - myślałem, że ktoś się kiedyś spotkał z podobnym problemem - dzisiaj już nie będę grzebał, ale to sprawdzę i napisze czy inny potencjometr głośności coś zmienił.

Dodano po 11 [godziny] 11 [minuty]:

Wymiana 2 potencjometrów na sprawdzone dobre nic nie dała - nadal brak reakcji - jest tylko średnio głośno bez możliwości regulacji.