Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak poprawnie zrobić z telefonu wyświetlacz temperatur dla komputera?

Noob97 18 Mar 2020 05:33 1107 0
    Noob97
    Level 3  
    Witam, pytanie jest dosyć ogólne, wiadomość sprecyzuje o co mi chodzi. A więc tak, zrobiłem ze swojego starego telefonu wyświetlacz temperatur CPU, GPU itd. dla komputera. Wygląda to następująco:

Jak poprawnie zrobić z telefonu wyświetlacz temperatur dla komputera? Jak poprawnie zrobić z telefonu wyświetlacz temperatur dla komputera?

Zastosowałem program AIDA64 + aplikację na telefon Remote Panel.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.odospace.remotepanel&hl=pl

Generalnie wszystko działa dobrze, ale mam kilka istotnych problemów. Telefon jest podłączony 24/7 do komputera przez USB i 24/7 wyświetlacz jest włączony. Po wyłączeniu komputera w portach USB nadal pozostaje napięcie (nic nie ruszałem w biosie, chyba jest to domyślnie zrobione). Problem polega na tym, że jeśli wyłączę komputer to telefon przestaje się ładować. Nie wiem czemu... Napięcie w portach jest, wystarczy wyjąć kabel USB i podłączyć z powrotem i proces ładowania telefonu jest wznawiany. Po prostu jakoś dziwnie przy zamknięciu komputera telefon przestaje się ładować i nie wykrywa tego że w portach USB jest prąd. Za każdym razem jestem zmuszony wyciągnąć kabel USB i wpiąć z powrotem i wtedy jest wszystko ok... Czy ktoś może ma pomysł dlaczego tak się dzieje?

Drugi problem jaki mam jest związany z tym, że wyświetlacz telefonu jest ciągle włączony. Czy ktoś miałby jakiś pomysł (ew. słowa kluczowe które powinienem przeszukać) jak możnaby w tym telefonie zablokować ten wyświetlacz w momencie wyłączenia komputera? I odblokowywać go w momencie włączenia komputera? To myślę zaoszczędziłoby trochę żywotność tego telefonu.

Ostatnia sprawa to temperatura, telefon trochę się grzeje. Pobrałem aplikację do temperatur i pokazuje ona 70stopni dla pamięci. Telefon jest bardzo ciepły w okolicach aparatu itp. Ogólnie w górnej części. Aplikacja z której korzystam do wyświetlania danych o komputerze na 90% jest raczej czymś w miare lekkim. Czy możnaby jakoś w telefonie "zbić" parametry żeby pobierał mniej prądu? I przez to mniej się grzał? Może mi się nawet cały telefon zacinać byleby się tak nie grzał... Coś nie wiem, hmm ograniczenie mocy procesora? Coś takiego żeby ten telefon wszedł sobie na niskie obroty. On ma tylko i wyłącznie wyświetlać.

Reasumując:
    1. Telefon przerywa proces ładowania jeśli wyłączę komputer, aby wznowić proces należy wyciągnąć i włożyć kabel.
    2. Wyświetlacz telefonu pracuje cały czas. Wypadałoby go jakoś automatycznie blokować podczas wyłączenia komputera żeby trochę odpoczął.
    3. Telefon się grzeje, wypadałoby trochę zejść z temperaturami obniżając wydajność procesora telefonu.

Prosiłbym o pomoc w tych 3x zagadnieniach :D
    Jeśli ktoś miałby jakieś pomysły jak je rozwiązać będę bardzo wdzięczny. Również liczę na dodatkowe uwagi co można by tu jeszcze zrobić lepiej / wydajniej / oszczędniej. Wszystko jest mile widziane :)

system: Windows 10 Professional
    płyta główna: Gigabyte Z390 AORUS ELITE
    zasilacz: Seasonic Focus Plus 650W 80 Plus Gold
    wykorzystany telefon: Alcatel One Touch Idol 2 Mini S