Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chcę kupić płytę elektryczną albo indukcyjną, ale mam tylko 1 fazę

18 Mar 2020 13:57 792 14
  • Level 2  
    Plyta Samsung NZ64H37075K wydaje sie spoko ale nie wiem czy u mnie zda egzamin przy jednej fazie czy musze kupic jakas z mniejsza moca bo nie wiem na co tez patrzec przy wyborze.
  • Level 38  
    Oprócz tego że posiadasz jeną Fazę powinieneś się zorientować jakiego przekroju czy średnicy posiadasz przewód prowadzący do kuchni. I jakie zabezpieczenie przeciw zwarciowe, [Bezpiecznik pod tym obwodem].
  • Level 2  
    Ojjjj, nie 😊
  • Level 1  
  • Level 2  
    Dzieki! Bardzo mi to pomogło 😊
  • Level 27  
    1,5mm kw i 16A? Dotychczas było tylko 10 góra 13A.
    Znaczy się, nowe idzie...
  • Level 10  
    Balbi13 wrote:
    Plyta Samsung NZ64H37075K wydaje sie spoko ale nie wiem czy u mnie zda egzamin przy jednej fazie czy musze kupic jakas z mniejsza moca bo nie wiem na co tez patrzec przy wyborze.

Witaj

Ktoś już wspominał przy tzw jednofazowej instalacji lepiej wziąć tzw plug and play ja mogę Ci polecić:
    HII64430GT = fajna działa u znajomego (mieszka w bloku) w MediaExpert złapiesz w granicy ok 1200 zł
    Zaleta takiej płyty jest jedna masz wtyczkę sam możesz podłączyć bez utraty gwarancji

pozdrawiam

Moderated By gulson:

Porada może nie być obiektywna, pochodzi z konta ambasadora marki Beko założonego w celach reklamowych.

• Level 38  
    Dowolna płytaz ograniczeniem mocy.
  • Level 10  
    pierotez
    Cenię opinie ale się nie zgadzam z nimi - są na zasadzie nie działa bo mam 230V instalację a "chciałbym".... to powszechne przekonanie, że nagle można osiągnąć na niej moce jak przy podłączeniu trójfazowym, proponuję zakup bo wiem jak działa - wielokrotnie i na testach i u znajomego. Są jednak sytuacje, które nie pomogą a są wyjaśniane w sklepach kupującym:
    - sprawdź instalację 3x1,5 do tego 16a i obwód osobny na tą płytę i piekarnik i w sumie będzie bdb - natomiast jak komuś działa w tym czasie a jest to jeden obwód kuchenny (lodówka, zmywarka, jeszcze gorzej czajnik elektryczny lub grill w piecyku bo się coś przy okazji piecze itd) to niech nie oczekuje, że płyta da radę oddać więcej mocy bo kolokwialnie nie ma jej skąd czerpać. Stąd mamy np możliwość gotowania jedynie na 2 palnikach efektywnie a nie na 4 jeśli w tym czasie coś w tle "chodzi" co czerpie duża moc,
    - słabość naczyń = nie każdy wie, że jedynie płaskie dno bez wyżłobień jest dobre a oferowane w sklepach naczynia to kosmos - na indukcję większość posiada piękne żłobione dna i ozdobniki tworzące poduszkę powietrzną między naczyniem a płytą (i tu nie ma znaczenia jaki to jest model/producent i rodzaj podłączenia) - zapytaj w serwisie jakiejkolwiek firmy efekt - mamy świst, dźwięki i czasami jest to mało przyjemne,
    - najgorsza opinia zawsze wynika z obiektywnej lub nie wady lub ww niewiedzy - nie zawsze wina to problem urządzenia
  • Level 13  
    No w sumie sam muszę coś kupić rodzicom bo gaz z butli już nie dla nich. No trudno ganić ten model na podstawie opinii ogólnych chociaż nierównomierność i przypalanie to już bee.
    U starych mam remont ścian ale miedź (pewnie 1,5mm) pociągnięta do kontaktów tylko od puszek. Dalej puszka - licznik to stare aluminium.
    Myślę pojechać oddzielną linię prosto z licznika z oddzielnym korkiem do kuchni dla właśnie płyty indukcyjnej i piekarnika. Tylko holender na klatce mają 16A a w mieszkaniu kierowniczka kazała zmniejszyć do 10A i nie wiem czy wyda.
    Piekarnik jakiś się wybierze, amike x-type albo jakiego elektroluksa. Co do płyty oczywiście 1-fazowej myślę o 2 - polowej np: eletrolux, może ten gałkowy, Teka z łączeniem pól
    Kuchnia mała to i 2 pola starczą chociaż nie wiedziałem że są 4 polowe do podłączenia prosto do gniazdka jak ten wyżej Beko.
    Co myślicie, pewnie da radę?
    Dla starszych ludzi przydałby się jakiś tryb co sam wyłączy płytę jak zapomną tylko nie wiem czy stosują w tańszych modelach.
  • Level 10  
    pierotez wrote:
    Myślę pojechać oddzielną linię prosto z licznika z oddzielnym korkiem do kuchni dla właśnie płyty indukcyjnej i piekarnika. Tylko holender na klatce mają 16A a w mieszkaniu kierowniczka kazała zmniejszyć do 10A i nie wiem czy wyda.

Nie wiem czy każda ale nasza ma to zabezpieczenie min 16A więc tu skłaniałbym się do specyfikacji urządzenia bez względu na jej wybór uważaj na tą instalację
    Chcę kupić płytę elektryczną albo indukcyjną, ale mam tylko 1 fazę
    Skłaniałbym się jeszcze do przewodów w tej sytuacji 2.5 sprawdź czy możesz to jeszcze zmienić
    pozdrawiam
  • Level 4  
    Ja osobiście używam płyty indukcyjnej Electroluxa SenseBoil i jestem z niej zadowolona. Płyta jest praktyczna ponieważ rozpoznaje moment gotowania się wody i automatycznie redukuje moc. Płyta jest świetna, nie ma opcji że coś na niej wykipi
  • Level 1