Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda CRV 2013 - podłączenie - gdzie w honda crv 2013 podłączyć amplifier con z

Gregorywk 18 Mar 2020 19:34 2520 7
    Gregorywk
    Level 8  
    Kupiłem chińczyka na Aliexpres - dobra cena i tak sam go sobie podłączam i wszystko działa poza tym, że panuje zupełna cisza w głośnikach.
    Sprzedawca nie posiada dokumentacji montażowej, zresztą spróbujcie dogadać się z chińczykiem po angielsku....
    Poczytałem na kilku forach internetowych pseudo-porady. Problem pozostał: gdzie w honda crv 2013 podłączyć amplifier con -taki przewód z wiązki dostarczonej razem ze stacją multimedialną. Jaka kostka, jaki pin ? Możecie pomóc ?
    Będę wdzięczny bo nie chcę czegoś zepsuć.
    Gregorywk
    Level 8  
    Dziękuję za pomoc, jestem coraz bliżej prawdy ale różnice w opisach nadal się pojawiają. Sprawdzę w aucie kolory przewodów na kostce.
    Być może po tym zidentyfikuję właściwe opisy pinów złącza A 24pin.
    Gregorywk
    Level 8  
    Honda CRV 2013 - podłączenie - gdzie w honda crv 2013 podłączyć amplifier con z Honda CRV 2013 - podłączenie - gdzie w honda crv 2013 podłączyć amplifier con z
    Witam
    jeszcze w tym temacie. Sprawdziłem kostkę w aucie i porównałem z kostką adapterem dostarczoną przez producenta Junsun Smart Navigation system K981B. Rozkład przewodów głośnikowych piny 2 i 3 LT, 6 i 7 PT, 14 i 15 LP, 18 i 19 PP, jest identyczny w obu kostkach, Zasilanie 1 GND, i 13 +. Reszta już z różnicami - niektóre piny wolne. Zastanawia mnie jeszcze pin 20 w złączu auta (żółty) - kostka adaptera stacji (nc) oraz pin 21 w złączu radia (nc) - kostka adaptera stacji (różowy). Załączam zdjęcie kostki auta 24pin. Oczywiście dźwięku nie uruchomiłem na nowej stacji natomiast sprawdziłem, że oryginalne radio nadal działa. Jest ono wyposażone w 8 pin złącze sub. ale wypięcie tego złącza nie powoduje przerwy w pracy radia. Jak się domyśliłem wg rodzaju złącz radia, nie posiadam na pokładzie wzmacniacza. Proszę Was koledzy o pomoc bo te podłączenie chyba mnie przerosło. Model auto to Honda CRV z grudnia 2013r. Najbardziej pasuje opis złącza 24 pin przedstawiony przez kolegę dla Hondy CRV 2014 rok ala i tak sa różnice. Czy w wersji bez amp. jest jakiś sygnał sterujący uruchamiający stację. Spiołem też stację po RCA i nie gra (bo jak nie ma wzmacniacza to niby czemu miałoby działać. Nie mogę nigdzie znaleźć rozkładu sygnałów radia oryginalnego 39100-T1G-G210-M1 a przyjaciele ze wschodu ociągają się jak mogą w pomocy. Może ktoś przerabiał ten temat? Będę wdzięczny za podpowiedź.
    Gregorywk
    Level 8  
    Witam, problem z brakiem dźwięku rozwiązałem. Może komuś się przydadzą te informacje.
    Otóż moje auto Honda CRV pochodzi z grudnia 2013 roku ale wiązkę do radia ma zbliżoną do 2014 roku ( nie do końca, są różnice).
    Na złączu (kostce) auta 24pin , 21 styk jest wolny, natomiast na styku 20 wisi żółty (w jakieś paski) przewód. To ten przewód załącza wzmacniacz w moim aucie. Należy jeszcze oprócz tego w stacji multimedialnej włączyć sygnał (ON) załączenia wzmacniacza. Wtedy na czarnym przewodzie ze złącza 20pin stacji - pin 1 ( u mnie czarny) pokaże się 12V, które steruje załączeniem wzmacniacza. Okazało się zbędne połączenie RCA IN z RCA OUT dla R i L kanału wtyczki biała i czerwona. Dostawca sugerował, to rozwiązuje problem ale to nieprawda. Udało się zdobyć opis sygnałów na stacji multimedialnej produkcji chińskiej i dołączam foto (było trudno zdobyć). Dostawca nie daje nic poza mini przewodnikiem menu po angielsku. Tak jest wyposażona stacja w przewody:
    Złącze 20 P ze szczegółami ekstrakcji 4-RCA:
    2 wyjścia AUX (1 wyjście AUX L + 1 wyjście AUX R)
    1 wyjście wideo
    1 wejście wideo 1
    1x wzmacniacz przewód sterujący

1 wiązka zasilania 16 P, kompatybilna z interfejsem XY AUTO Android
    1 wejście kamery zapasowej 10 P
    1x6 P USB kabel połączeniowy
    1x4 P USB kabel połączeniowy
    1 antena gps
    Gregorywk
    Level 8  
    Problem rozwiązałem przy pomocy kolegów z forum a także przez dokładną analizę sygnałów urządzenia i złącz przewodów. Nie obyło się bez kilku pomiarów multimetrem.