Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Huawei P Smart 2019 - GPS nie działa

18 Mar 2020 22:32 225 9
  • Poziom 9  
    Witam posiadam smartfon Huawei P smart POT-LX 1
    Android 10.0.0

Po wymianie wyświetlacza przestał działać moduł GPS.
    Wszystko robiłem sam sprawdzałem 3 razy czy wszystko jest podpięte.
    Wszystkie taśmy plus przewód GSM podpięty telefon działa normalnie.
    Często gubi sygnał GPS, czasem działa 5 minut czasem 15 gdzie szukać rozwiązania problemu ?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 9  
    Witam telefon był aktualizowany?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 9  
    Tak, telefon po aktualizacji systemu przed aktualizacją też gubił sygnał.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Kiedyś miałem taką akcję w p20 lite. Głowiłem się nad tym długo, ale doszedłem... Winą był dotyk, prawdopodobnie zagłuszał sygnał gps. Więc i u Ciebie może tak być. Wymieniałeś sam ekran czy razem z ramką?
  • Poziom 9  
    Wiesz co dostałem cały ekran wklejony do ramki musiałem tylko wszystko przełożyć do nowego oczywiście przyciski od głośności zostały na starej ramce nie można było odkleić plus nowy buzzer stary niestety padł. Dziś zaczął odklejać się ekran musiałem sam podkleić bo ktoś w serwisie dał zbyt mało kleju a firma nie działa z powodu wirusa. Płytke z złączem micro usb mikrofonem i złączem słuchawkowym zmieniałem bo padło wejście micro usb. Sam juz nie wiem co powinienem wymienić. Wszystko działa poza tym gps.
  • Poziom 20  
    Tak, odklejające się ekrany to niestety standard, jak kupuje się zamiennik wklejony do ramki.

Odnośnie twojego problemu, możliwe jest, że w trakcie przekładania elementów urwałeś którąś ze złotych blaszek(takich sprężynujących) , które są odpowiedzialne za komunikację z antenami. Jest również prawdopodobieństwo że nowy korpus ma coś sknocone jeśli chodzi o antenę gps bo z reguły są one właśnie w korpusie,
  • Admin grupy GSM
    W tym modelu lepiej wymieniać sam LCD bez ramki, operacja bardzo prosta i szybka, bateria wychodzi super przy tym patencie z folia a reszty się nie rusza. Cała operacja zajmuje 10 min.
    Coś musiałeś gdzieś urwać lub uszkodzić, nikt nigdy nie zgłaszał mi żadnych problemów po wymianie LCD a robi się tego sporo.
  • Poziom 9  
    Oki spróbuje dziś otworzyć pacjenta i posprawdzam jak to wygląda. Wiele razy sam wklejałem wyświetlacz w innych telefonach i wszystko spoko, a tu problem był taki ze na wyświetlacz musiał bym poczekać z 2 tygodnie i dali propozycje w tej samej cenie wyślą wyświetlacz wklejony z ramką. Nic posprawdzam jeszcze raz te blaszki.
  • Poziom 9  
    Dziś przeczyściłem styki na klapce i podgiąłem delikatnie wszystkie blaszki, nie są pourywane będę widział czy coś się polepszy czy nie. Klapka zaskoczyła równo i ładnie leży jutro zobaczę czy działa.
  • Poziom 9  
    Ok przetestowałem działa tak na 80% myślę że wyświetlacz zagłusza sygnał, niby nie gubi aż tak ale zdarzy się że 2 minuty i wraca może moduł gdzieś jest strzelony mi już brak pomysłów. Myśle że temat do zamknięcia dzięki za pomoc !!