Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zakup wadliwego auta - Zakup wadliwego auta

19 Mar 2020 09:17 177 5
  • Poziom 2  
    Witam. Pośpieszyłem się z decyzją o zakupie auta. Stan wydawał się dobry(sprawdzone zawieszenie i podstawowe elementy) lecz mechanik wypatrzył wiele błędów (był bity, wycieka olej, przekręcony przebieg może nawet o 150tyś ) . Ogolna ocena jest taka by przywrócić go do dobrego stanu trzeba włożyć być może nawet pół jego wartości. Od zakupu nie minął tydzień. Dostałem niemieckie dokumenty i przetłumaczone na PL, fakturę, zaświadczenie o badaniu technicznym-pozytywnym ( wykonanym w dniu zakupu czyli jeszcze w tym tygodniu). Nie podpisywałem żadnej umowy. Auto sprzedał pośrednik, lecz mam jego dane. Jakie kroki muszę wykonać by sprawnie udało mi się w jakiś sposób odzyskać pieniądze ? (na fakturze zaniżona cena-myślałem że ze względu na podatek). Proszę o pomoc.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 39  
    Jakie to auto i ile kosztowało?,raczej trzeba było się zastanowić zanim kupiłeś,jak sprzedający będzie wyrozumiały to moze się zgodzi oddać tyle co na fakturze,ale to jego dobra wola.Nie jest to wada ukryta tylko naturalne zużycie zwiazane z wiekiem auta.Więc nic z tego nie bedzie.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 41  
    Pawllik napisał:
    na fakturze zaniżona cena-myślałem że ze względu na podatek). Proszę o pomoc.

No i na starcie masz prze..... ne bo zwrot o ile to od DG kupiony to dostaniesz to co na umowie 🤔
  • Poziom 2  
    Audi a4 8e 1.9 Cena 12k , na fakturze 10. Racja, bardzo pochopna decyzja o zakupie. Rozumiem więc że zostało mi albo starać się o zwrot 10k albo inwestycja ?
  • Poziom 14  
    Mechanik wrożbita wie że auto ma cofniety przebieg o 150000km choć nie ma żadnego potwierdzenia. Wyciek oleju zdarza sie w starych autach. Był bity to znaczy byl spawany z dwoch czy tylko polakierowany blotnik i maska. Ludzie auto 15letnie za 12 tys a wymagacie igiel.
  • Poziom 2  
    Dzięki za komentarze!. Zamykam