Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo mk3 2.0tddi - Nie równa praca na wolnych obrotach

19 Mar 2020 18:08 132 7
  • Poziom 19  
    Witam. Mam problem z mondeo mk3 2.0 tddi 90km 2002r. Auto zaczęło nie równo pracować, na biegu jałowym. Szarpie silnikiem ,ale wystarczy włączyć dmuchawę na 4 biegu lub grzanie szyby i obroty się normują. Ponowne dotknięcie gazu powoduje nie równa pracę. Błędów brak .Dołączam film. Może ktoś podpowie co może być.
  • Poziom 3  
    Sprawdzałes napiecie ładowania?

Dodano po 3 [minuty]:

W pompach wtryskowychmontowanych w tych silnikach lubia siadać sterowniki czesto sie te pompy przycieraja moze byc w tym problem.
  • Poziom 19  
    Ładowania nie sprawdzałem, ale jutro zobaczę . Pół roku temu miałem regenerowany alternator ,nowe rolki paski i koło pasowe. Też coś czuję że może być to pompa, ale z drugiej strony powinna pokazać jakiś błąd.
  • Poziom 3  
    Jezeli uszkodzi sie mechanicznie niekoniecznie pokaze błąd.
  • Poziom 19  
    Dzisiaj odczytałem jeszcze raz błędy, pojawił się taki. Mondeo mk3 2.0tddi - Nie równa praca na wolnych obrotach
  • Poziom 19  
    Jest ktoś wstanie ,coś podpowiedzieć teraz doszło szarpania podczas jazdy. Podejrzewam że padła pompa wtryskowa, ale mam nadzieję że się mylę. Żadnym dodatkowych błędów nie ma, kontrolka silnika ani świec nie świeci.
  • Poziom 3  
    A napięcie zasilania jest ok? Bo nawet w opisie błędu masz za wysokie napięcie zasilania zacznij od tego powinno być 14.2
  • Poziom 19  
    Zasilanie jest 14.4 , diagnostyka tej pompy nie jest zbytnio zaawansowana. Komputer nie pokazuję za wiele informacji.