Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera w garażu, jak poprowadzić sieć ?.

19 Mar 2020 18:22 339 21
  • Poziom 6  
    Cześć. Jestem zainteresowany poprowadzeniem internetu bezprzewodowego do garażu w celu podłączenia tam kamery z której będę miał podgląd (garaż jest tylko i wyłącznie mój).

Mieszkam w bloku na drugim piętrze a garaż jest oddalony ode mnie o 130m (wedle google maps) nie ma na drodze żadnych przeszkód.

Czy takie rozwiązanie się nada?:

Dom: Router z dostępem do internetu - Access Point z anteną kierunkową na balkonie która wyśle sygnał do garażu.

Garaż: Access Point z anteną kierunkową która odbierze sygnał z domu - Kamera.

Czy router zadziała jako Access Point ? mam dwa w szafie i myślałem o wykorzystaniu ich do tego celu, jednym mankamentem jest to że routery które posiadam są innych firm.
  • OptexOptex
  • Moderator - Sieci, Internet
    Kiedyś taki poradnik zrobiłem - jesteś na dobrym tropie o ile nie ma przeszkód między urządzeniami (muszą się widzieć)
  • OptexOptex
  • Specjalista Sieci, Internet
    Pomysł z tych jak nie nalezy robić mostu bezprzewodowego, stosuje się dwa zewnętrzne punkty dostępowe, np. UBIQUITI, wybór modeli zalezy od budzetu oraz wymagań stawianych mostowi czyli jakie mają być prędkości miedzy tymi lokalizacjami.
  • Poziom 6  
    jimasek napisał:
    Kiedyś taki poradnik zrobiłem - jesteś na dobrym tropie o ile nie ma przeszkód między urządzeniami (muszą się widzieć)

nie ma żadnych przeszkód na drodze do garażu, widzę go z balkonu, brak drzew itd.

Cytat:
    Pomysł z tych jak nie nalezy robić mostu bezprzewodowego, stosuje się dwa zewnętrzne punkty dostępowe, np. UBIQUITI, wybór modeli zalezy od budzetu oraz wymagań stawianych mostowi czyli jakie mają być prędkości miedzy tymi lokalizacjami.

Nie wymagam nic profesjonalnego, ma to być prosta instalacja bez kombinacji.
    Ma być prosta i bez kombinacji i z gwarancją niezawodności to tylko na dedykowanym sprzecie, dwa używane Nanostation 2 lub 5 lub NS LOCO 2 lub 5 to koszt około 150 zł, montaż i konfiguracja jednego jako AP a drugiego jako Station (AP Client) to 30 minut i zapominasz że masz most. Przepustowość 15-20Mb/s ograniczona tym ze te starsze Nanostation pracują w G.
  • Poziom 6  
    jimasek napisał:
    Coś mi się link nie dodał - https://tplinkforum.pl/t/przykladowa-koncepcja-zewnetrznego-mostu-bezprzewodowego/5423 - polecam TP-link CPE lub lepsze ale droższe Ubiquiti.

Znalazłem taką oto Antenę kierunkową rozumiem że musiałbym być w posiadaniu dwóch takich?, jak wspomniałem na wstępie około 130m do celu bez przeszkód. Myślicie że to zadziała?, powiem szczerze że urządzenia które podaliście przekraczają budżet, dlatego że to ma być bardzo tania konstrukcja.

Modem + router w domu + AP z anteną kierunkową na zewnątrz wycelowana na garaż.
    Garaż + AP z anteną kierunkową na zewnątrz wycelowana na balkon.
    pilomatt napisał:
    Myślicie że to zadziała?

Nie, nie zadziała - tego jesteśmy pewni.
    Zysk anteny wedle opisu miazga, ale 5m przewodu zażre częściowy (jak nie przeważający) zysk anteny, tylko kitajec wie co w środku a tylko Bóg wie co w opisie jest prawdą - wniosek, jak w moim akapicie wyżej.

Ma być tanio:
    matek451 napisał:
    dwa używane Nanostation 2 lub 5 lub NS LOCO 2 lub 5 to koszt około 150 z

A tu wydasz stówę i wiesz, że nic nie wiesz. Kup coś co działa a nie coś co ma się sprzedać.

Oczywiście, możesz nie posłuchać naszej rady - to w końcu tylko pieniądze i tylko Twoje.
    pilomatt napisał:
    się nada

Się nada.
    Kup tylko z fakturą (jest choć 12mc rękojmi i w razie W możesz zwrócić w 14 dni) i upewnij się u sprzedawcy, czy w zestawie jest zasilacz PoE (niezbędny).
  • Poziom 6  
    Niestety w zestawie zasilacza nie ma. Jak bym kupił taki adapter i zwykły zasilacz 12V lub zasilacz zintegrowany np, taki ?.

Przepraszam za ciągłe linki, ale chcę mieć pewność na 100%, a wiem że można polegać na forumowiczach Elektrody.
  • Poziom 20  
    Sprawne używane loco m5 na allegro bez zasilacza są już za 85zł
    @pilomatt
    Kup dedykowany PoE.
    Ty chcesz podłączyć zasilacz 12V, na odległości przewodu 10m zamiast 12V będzie poniżej tej wartości a to spowoduje resetowanie się urządzenia.
    Zasilacz dedykowany PoE ma napięcie 48V, zatem jest spory zapas napięcia, jeśli spadnie ono poniżej tej wartości przez długość przewodu RJ45.
    Zresztą, jak sobie policzysz koszty kostki, zasilacza, to masz koło 15-20 zł zestaw. Za podobną kwotę na Allegro często można dostać gotowe rozwiązanie PoE.
  • Poziom 6  
    KOCUREK1970 napisał:
    @pilomatt
    Kup dedykowany PoE.
    Ty chcesz podłączyć zasilacz 12V, na odległości przewodu 10m zamiast 12V będzie poniżej tej wartości a to spowoduje resetowanie się urządzenia.
    Zasilacz dedykowany PoE ma napięcie 48V, zatem jest spory zapas napięcia, jeśli spadnie ono poniżej tej wartości przez długość przewodu RJ45.
    Zresztą, jak sobie policzysz koszty kostki, zasilacza, to masz koło 15-20 zł zestaw. Za podobną kwotę na Allegro często można dostać gotowe rozwiązanie PoE.

Dobrze tak zrobię, już znalazłem urządzenie z dedykowanym zasilaczem, tą sprawę mamy jasną.

W domu mam router z którego korzystam, czy mogę pod niego podpiąć Nanostację która wyśle sygnał do garażu ?.

W garażu wystarczy tylko Nanostacja i podłączona do niego Kamera IP ?. Jeśli będę chciał w garażu i w jego obrębie zasięg WiFi to rozumiem że będę musiał podłączyć tam router.
  • Poziom 6  
    Super, dziękuję za pomoc. To w zupełności mi wystarczy. Sprzęt wiadomo jaki i dodatkowo filmy które pokazują jak ustawić. Do dzieła.
  • Poziom 6  
    Cześć, nasunęły mi się kolejne pytania. Czy muszę zmieniać tryb pracy routera z którego korzystam w domu na co dzień ?.

Ja to widzę tak: router z którego korzystam na co dzień pozostaje bez zmian, a Nanostację konfiguruję wedle filmiku który podesłał
    Cytat:

wtedy mój router śle do niego sygnał kablem, a skonfigurowana Nanostacja wedle filmiku wysyła ten sygnał dalej.

W garażu Nanostacja skonfigurowana wedle filmiku odbiera sygnał przesyła go kablem do routera i mam w obrębie garażu internet. Racja ?.

Jeśli tak jest, to wystarczą zwykłe routery bez cudów w ustawieniach, bo te cuda zawiera Nanostacja. Router ma zadanie tylko doprowadzić sygnał do Nanostacji, i odebrać od Nanostacji sygnał.

Dobrze rozumiem ?

Przepraszam za dodanie nowego postu, ale jeśli dokonam zmian w poprzednim to chyba nie zobaczycie że coś napisałem ;).
    pilomatt napisał:
    Jeśli tak jest, to wystarczą zwykłe routery bez cudów w ustawieniach, bo te cuda zawiera Nanostacja. Router ma zadanie tylko doprowadzić sygnał do Nanostacji, i odebrać od Nanostacji sygnał.

Dobrze rozumiem ?

Z jednej strony router musi być, bo routuje i NATuje ruch sieciowy, z drugiej strony nie jest konieczny, jeśli nie chcesz z drugiej strony mieć netu na wifi i nie będziesz go dzielił na kolejny sprzęt.
    Router-nano <->nano-router/AP (rejestrator, kamera, kolejny komputer czy co tam podłączysz sieciowego).
  • Poziom 6  
    Dziękuję za odpowiedzi. Wróciłem z trasy i dopiero teraz mogę zacząć działać.

Jedno pytanie, zamówić Nanostation 2 czy 5?

Rozumiem że tu chodzi o częstotliwość, ale są jakieś wymagania? Muszę mieć internet 5G czy jak?. Różnica tkwi tylko w połączeniu urządzeń między sobą?. Sprzet który nie posiada np. możliwości połączenia z 5G się nie połączy?.
    Tak dokładnie to częstotliwość na której pracuje radio w urządzeniu 2 - 2,4GHz no a 5 - 5GHz. Jeżeli zamówisz dwa identyczne to nie będzie problemu będą pracować w moście.
  • Poziom 6  
    jimasek napisał:
    Tak dokładnie to częstotliwość na której pracuje radio w urządzeniu 2 - 2,4GHz no a 5 - 5GHz. Jeżeli zamówisz dwa identyczne to nie będzie problemu będą pracować w moście.

I nie ma to znaczenia jaki posiadam router i internet? Jak wspomniałem to tylko jest połączenie między urządzeniami.
    Tak dokładnie. Jeżeli chcesz to skonfigurować jako most bezprzewodowy to nie ma znaczenia no chyba że popatrz ile masz tam sieci w jednym i drugim paśmie. Mniej zakłóceń to zawsze lepiej dla stabilności łącza.