Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers-problem ze świeczką.

19 Mar 2020 15:58 141 6
  • Poziom 9  
    Witam, mam podobny problem z piecykiem Junkers w 250-1 kp, mianowicie piecyk działa w porządku wszystko ok, tylko co jakiś czas elektromagnes gasi świeczkę. Z moich obserwacji wynika, że jak mam pozamykane okna to gasi szybko, jak są lekko uchylone problem jakby znikał chociaż czasami nie pomaga i to. Czyściłem elektrodę i kilka tych pierdołek ale nie pomogło. Ktoś podpowie gdzie zajrzeć i co wyczyścic bo podejrzewam że albo coś jest zabrudzone albo za mały przepływ powietrza i czujnik odcina gaz.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Przepływ powietrza na świeczkę ma prawie żaden wpływ chyba, że masz taki duży cug że potrafi kierować płomień świeczki w różne strony i nie ogrzewa prawidłowo termopary. Czujnik ciągu który tak naprawdę jest czujnikiem temperatury zadziała przy pracy głównego palnika i zbyt słabym przepływie powietrza on się nagrzeje i wtedy wyłączy piec.
    Jeśli świeczka prawidłowo ogrzewa termoparę to do sprawdzenia są dwa czujniki elektryczne.Jeden to jest czujnik przegrzania umieszczony na nagrzewnicy a drugi to jest czujnik cofania spalin umieszczony w kierownicach powietrza nad nagrzewnicą.
    Możesz mieć problem z samym elektromagnesem ale jeśli piecyk jest wiekowy to według mnie najbardziej prawdopodobną przyczyna będzie zużyta termopara.
  • Poziom 9  
    Powiedz mi proszę w którym miejscu są te czujniki to je sprawdzę;)
  • Poziom 35  
    Może nie ma ciągu kominowego i przy zamkniętym oknie jest cofka. Wtedy zabezpieczenie przed wstecznym ciągiem wyłącza piecyk. Pilnie [poprosić kominiarza.
  • Poziom 34  
    Cofka nie ma nic wspólnego ze sama świeczką. Płomień świeczki nie ogrzeje do tego stopnia czujnika ciągu wstecznego aby ten zadziałał. Bo autorowi chodzi chyba o to, że świeczka gaśnie na postoju piecyka.

To są czujniki elektryczne to znajdziesz je po przewodach.
    Tak jak napisałem poprzednio jeden jest przymocowany do rurki na wymienniku ciepła i to jest czujnik przegrzania wody a drugi jest w tych wyprofilowanych blachach obok przewodu kominowego ale gdyby z nimi było coś nie tak to piecyk wyłączałby się również w trakcie pracy.

W tym temacie jest zdjęcie które pomoże zlokalizować te czujniki.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3413973.html
  • Poziom 9  
    no tu ewidentnie elektromagnes gasi świeczkę na postoju...