Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers-problem ze świeczką.

19 Mar 2020 15:58 141 6
 • Poziom 9  
  Witam, mam podobny problem z piecykiem Junkers w 250-1 kp, mianowicie piecyk działa w porządku wszystko ok, tylko co jakiś czas elektromagnes gasi świeczkę. Z moich obserwacji wynika, że jak mam pozamykane okna to gasi szybko, jak są lekko uchylone problem jakby znikał chociaż czasami nie pomaga i to. Czyściłem elektrodę i kilka tych pierdołek ale nie pomogło. Ktoś podpowie gdzie zajrzeć i co wyczyścic bo podejrzewam że albo coś jest zabrudzone albo za mały przepływ powietrza i czujnik odcina gaz.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 34  
  Przepływ powietrza na świeczkę ma prawie żaden wpływ chyba, że masz taki duży cug że potrafi kierować płomień świeczki w różne strony i nie ogrzewa prawidłowo termopary. Czujnik ciągu który tak naprawdę jest czujnikiem temperatury zadziała przy pracy głównego palnika i zbyt słabym przepływie powietrza on się nagrzeje i wtedy wyłączy piec.
  Jeśli świeczka prawidłowo ogrzewa termoparę to do sprawdzenia są dwa czujniki elektryczne.Jeden to jest czujnik przegrzania umieszczony na nagrzewnicy a drugi to jest czujnik cofania spalin umieszczony w kierownicach powietrza nad nagrzewnicą.
  Możesz mieć problem z samym elektromagnesem ale jeśli piecyk jest wiekowy to według mnie najbardziej prawdopodobną przyczyna będzie zużyta termopara.
 • Poziom 9  
  Powiedz mi proszę w którym miejscu są te czujniki to je sprawdzę;)
 • Poziom 35  
  Może nie ma ciągu kominowego i przy zamkniętym oknie jest cofka. Wtedy zabezpieczenie przed wstecznym ciągiem wyłącza piecyk. Pilnie [poprosić kominiarza.
 • Poziom 34  
  Cofka nie ma nic wspólnego ze sama świeczką. Płomień świeczki nie ogrzeje do tego stopnia czujnika ciągu wstecznego aby ten zadziałał. Bo autorowi chodzi chyba o to, że świeczka gaśnie na postoju piecyka.

  To są czujniki elektryczne to znajdziesz je po przewodach.
  Tak jak napisałem poprzednio jeden jest przymocowany do rurki na wymienniku ciepła i to jest czujnik przegrzania wody a drugi jest w tych wyprofilowanych blachach obok przewodu kominowego ale gdyby z nimi było coś nie tak to piecyk wyłączałby się również w trakcie pracy.

  W tym temacie jest zdjęcie które pomoże zlokalizować te czujniki.

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3413973.html
 • Poziom 9  
  no tu ewidentnie elektromagnes gasi świeczkę na postoju...