Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring 6 kamer BCS , szumy obrazu

19 Mar 2020 18:55 207 5
 • Poziom 3  
  Panowie posiadam monitoring wokół domu 6 kamer. Z racji że był już leciwy wymieniłem wszystkie kamery na BCS-TQE3500IR3-G 5Mpx i rejestrator BCS-XVR0801E-III wszystko na skrętce. Jakość obrazu rewelacja w porównaniu z 8 letnim zestawem. Problem pojawił się z kamerami które są dwie obok siebie ( każda nagrywa inną ścianę budynku ). Na tych dwóch pojawiają się szumy na obrazie. Najlepsze jest to że gdy ruszam skrętką raz obraz się polepsza raz pogarsza, a kilka razy kamera sama przeszła w trym TVI ( obraz czarno - biały ). Poprawiałem mocowania skrętki lecz nic to nie daje. Zasilanie jest dane z puszki zasilającej na 8 kamer. Do każdej kamery idzie jedna skrętka 2 x + 2 x - i obraz tak samo 2 x + i 2 x- , Kamery ustawiona mam w AHD ponieważ wydaje mi się że obraz wtedy jest najlepszy. Obydwie kamery są praktycznie 10 metrów od rejestratora , reszta ponad 30 i śmigają aż miło. W czym szukać problemu możliwe że konwertery wideo siadły ? Jakie prawidłowe ustawienie powinno być wybrane AHD, HD-TVI, HD-CVI, ANALOG ?
  I drugie pytanie do podglądu używam smartPSS w domu działa super na telefonie podgląd działa super w pracy na laptopie również zainstalowałem i często odczytuje 2,3 kamery a reszta wyskakuje nie udało otworzyć się wideo. Funkcja P2P włączona oczywiście.
  Trzeba wtedy każdą osobno uruchamiać aż do skutku pobierze obraz..
  Pozdrawiam!
 • Pomocny post
  specjalista-kamery przemysłowe
  Gdzieś pewnie lewa masa się dostaje.

  Spróbuj wideo kamer dać na jednej parze(np kolor + i b.kolorowy -). Nie zaszkodzi odłączyć jednej lub dwóch kamer, które sieją na obrazie, i podłączyć je pod osobny/osobne zasilacze.
 • Pomocny post
  Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  driver400 napisał:
  i obraz tak samo 2 x + i 2 x-


  Tu może być problem, puść wizję na jednej parze, najlepiej zielonej.
 • specjalista-kamery przemysłowe
  kood napisał:
  Tu może być problem, puść wizję na jednej parze, najlepiej zielonej.


  A ja zaproponowałbym na niebieskiej😁
 • Pomocny post
  Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  dawidedziu napisał:
  A ja zaproponowałbym na niebieskiej😁


  Najlepsze parametry w skrętce ma zielona para.
 • Poziom 3  
  Dzięki Panowie. Sytuacja opanowana dałem na pojedynczej pomarańczowej skrętce. Na zielonej nie działało nie wiem dlaczego. Wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam!