Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Brak dźwięku atmos na Netflix

Colt0 19 Mar 2020 19:52 4368 3
    Colt0
    Level 4  
    Witam,

Od niedawna przestał działać u mnie na tv w aplikacji netflix dźwięk w formacie Atmos, który wcześniej działał.

Czy ktoś ma aktualnie podobny problem? Zastanawiam się czy to wina usługodawcy czy w moich sprzetach coś nawala?

Jeszcze ok 2 tygodnie temu nie było problemu i przy filmach / serialach, ktore posiadały ścieżkę dźwiękową w formacie Atmos pojawiała się ikonka "Atmos" a teraz jej nie ma, jest jedynie dostępny dźwięk 5.1

W tym czasie kompletnie nic nie zmieniłem w moim tv czy amplitunerze dlatego jestem zdziwiony o co chodzi?

Nie mam innego urządzenia na którym mógłbym odpalić film z taką ścieżką dźwiękową żeby zobaczyć czy to nie wina moich urządzeń:/

Po odlaczeniu i podłączeniu kabla hdmi ponownie który łączy tv i amplituner, na tv pojawia się i formacja że podłączono urządzenie zgodne z dolby Atmos.

Ma ktoś pomysł o co może chodzić?
    A może ktoś ma podobny problem i trzeba zapytać bezpośrednio u Netflixa?

Z góry dzięki za odpowiedzi
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Colt0
    Level 4  
    Dzięki za odpowiedź!

Po ściągnięciu filmu, który podałeś okazało się, że moje sprzęty działają prawidłowo więc chyba faktycznie problem był związany z Netflixem.

Nie wiem czy ograniczenia jakości na platformie Netflix dotyczyły również dźwięku, ale aktualnie powrócił u mnie dźwięk Atmos.

Jeszcze raz dzięki! Aktualnie problem rozwiązany:)

Pozdrawiam!
    Colt0
    Level 4  
    Dzięki za odpowiedź!

Po ściągnięciu filmu, który podałeś okazało się, że moje sprzęty działają prawidłowo więc chyba faktycznie problem był związany z Netflixem.

Nie wiem czy ograniczenia jakości na platformie Netflix dotyczyły również dźwięku, ale aktualnie powrócił u mnie dźwięk Atmos.

Jeszcze raz dzięki! Aktualnie problem rozwiązany:)

Pozdrawiam!

Dodano po 6 [minuty]:

Sprawdziłem przy pomocy darmowych filmów ze strony Dolby Atmos czy dźwięk w formacie Atmos jest prawidłowo przesyłany z mojego tv do amplitunera. Okazało się, że ze strony moich sprzętów wszystko działa prawidłowo, więc najprawdopodobniej platforma Netflix nie udostępniała przez pewien czas materiałów z dźwiękiem w formacie Atmos.
    Aktualnie dźwięk Atmos ponownie pojawił się jako dostępny na platformie Netflix.