Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saunier Duval Ecosy F AS 29 E - błąd F1

bredo1 19 Mar 2020 21:26 78 0
    bredo1
    Poziom 9  
    Witam
    Posiadam u siebie w domu piec saunier duval ecosy f as 29 e. Piec został zamontowany w 2010 roku przy budowie domu i do chwili obecnej nigdy nie dał znać o sobie. Jednakże ostatnio ukazała się usterka na wyświetlaczu " F1". Po wyłączeniu i włączeniu pieca piec zaczął startować lecz zaczyna grzać gdzieś jakby po czwartym odpaleniu. Dokładnie dzieje się tak: przy starcie włącza się "dmuchawa" i następuje zapłon. W okienku przy elektrodzie normalnie widać że gaz w komorze się zapala, po czym za sekundę gaśnie. Za moment piec powtarza czynność i znów gaśnie. W jednym cyklu dzieje się to 3 razy ,po czym chwila przerwy i dmuchawa jakby przewietrza komorę spalania. Następnie znów następuje zapłon i piec już grzeje wtedy normalnie. Wszystko już wtedy działa normalnie.
    Z rzeczy które zrobiłem to wyciągnąłem elektrodę zapłonowo/jonizacyjną i ją delikatnie oczyściłem papierkiem ściernym. Po włożeniu jej z powrotem w zasadzie żadnej różnicy nie było ani na plus ani na minus. Przerwy na elektrodzie nie regulowałem. Część elektrody w porcelanowym izolatorze jest sztywna i się nie rusza.
    Błąd wyskoczył mi tylko raz, a piec normalnie mi grzeje dom i CWU. Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby naprowadzić mnie co mógłbym zrobić we własnym zakresie lub co mógłby zrobić mój kolega serwisant (tylko innych pieców) aby nie potrzebnie nie wymieniać części?
    Pozdrawiam Łukasz