Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Whirlpool ARC 5772 gdzie jest tam bezpiecznik od prądu zasilania?

20 Mar 2020 15:00 333 10
  • Poziom 16  
    Panowie pomocy!

Potrzebuję pilnej porady, zanim mi się wszystko rozmrozi! Przepaliła mi się żarówka od oświetlania przy okazji stopił się kawałek obudowy, który jest nad nią... Pal sześć żarówkę, ale chcę uruchomić tę lodówkę, choć na parę dni. Wszystko wskazuje na bezpiecznik. Czy ten bezpiecznik jest tylko do wymiany czy też wystarczy wdusić jakiś przycisk?
  • Specjalista AGD
    leszelka napisał:
    Wszystko
    - czyli co.
    Zasilanie w gniazdku jest?
    Jeżeli w instrukcji wyczytałeś o bezpieczniku, to chodzi o bezpiecznik w instalacji elektrycznej mieszkania.
  • Poziom 22  
    Pod pokrętłem ustawiania temperatury jest termostat. Podłączone są do niego 3 przewody. Jeśli jest ok to w pozycji różnej od 0 powinny być ze sobą zwarte. W pozycji zero po takich charakterystycznym kliknięciu powinny być rozwarte. Jeden jest zasilający drugi idzie do oświetlenia a trzeci steruje sprężarka. Możesz spróbować je zmostkować w celu kontroli działania sprężarki. Daj jakieś foto tego pokrętła to podpowiem jak się dostać do środka.

Dodano po 1 [minuty]:

Ewentualnie upaliło jakiś przewód w puszce zaciskowej sprężarki, bo najczęściej zasilanie przechodzi przez nią
  • Poziom 16  
    W instrukcji obsługi jest mowa o tym, że może być przepalony bezpiecznik (system bezpieczeństwa) o ile lodówka jest martwa...
  • Poziom 22  
    Większość starszych lodówek ma mniej więcej taki układ elektryczny. Przeanalizuj gdzie może się gubić zasilanie.
  • Poziom 16  
    Hm, no więc nastąpiła zmiana. Lodówkę opukałem, poruszałem przy różnych kablach i zaczęła działać!
    Czyli wygląda na to, że mam tylko do wymiany żaróweczkę!
    Przepraszam więc za fałszywy alarm...
    Mam co prawda wypaloną dziurkę w suficie tuż nad żarówką ale to chyba nie będzie przeszkadzać? Zakleić ją taśmą?
  • Specjalista AGD
    leszelka napisał:
    Prąd dochodzi na 100%
    Jak sprawdziłeś?
  • Poziom 22  
    Czyli lodówka jeszcze trzymała temperaturę. Dlatego się nie włączała.
    Jeśli nie zamierzasz wymienić obudowy to dobra i taśma
  • Poziom 16  
    ceger napisał:
    Czyli lodówka jeszcze trzymała temperaturę. Dlatego się nie włączała.
    Na to wychodzi!
    ceger napisał:
    Jeśli nie zamierzasz wymienić obudowy to dobra i taśma
    Lodówka jest z 2006 r., więc ne ma co już przesadzać. Zaraz pewnie ją zacznie brać rdza...