Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak innej klawiatury jak Pisanie głosowe Google - Android 7.0

20 Mar 2020 15:29 117 5
  • Poziom 3  
    Witam,
    Kilka dni temu zrobiła mi się samoczynnie aktualizacja na Huawei p9 lite na Android 7.0 i od razu mam z nią problem.
    Mianowicie, mam zainstalowaną tylko klawiaturę od Googla i do tego klawiaturę głosową. Nawet nie mogę wejść do Google Play, bo by zalogować się na konto mailowe, muszę mowić, a wiadomo jak to wygląda np z hasłem. Ratujcie, bo już mnie szlag trafia.
    Pozdrawiam

Huaewi P9 Lite
    Android 7.0
    Wersja EMUI 5.0
  • Poziom 10  
    Spróbuj w ustawieniach usunąć wybieranie głosowe google. Ewentualnie klawaitura bluetooth lub przejściówka USB OTG(ale chyba ten telefon nie posiada OTG)
  • Poziom 3  
    Nie mogę zmieniać, usuwać bo tylko taka głosowa jest zainstalowana. W ogóle to straszna bieda mi się zainstalowała, nawet kalkulatora i budzika nie mam.
  • Poziom 32  
    Co masz w zakładce język i wprowadzenie > klawiatrak. Jak możesz wrzuć zdjęcie.
  • Poziom 3  
    Wieczorem bede mógł wrzucać zdjęcia, ale jak wejdę w Język i wprowadzanie to od góry mam tak:

1)Klawiatura wirtualna - i w niej mam pisanie głosowe Google ustawione automatycznie, jak chcę dodać kolejną wirtualną to nie ma nic.
    2)Klawiatura fizyczna
    3)Klawiatura domyślna - Automatyczny - Pisanie głosowe Google, klikam Konfiguruj metody wprowadzania i jest tylko ona
    4)Pisanie Głosowe Google

Dodam, że robiłem już ustawienia fabryczne i jest to samo.
  • Poziom 32  
    Możesz pobrać klawiaturę z alternatywnych sklepów jak Google Play poprzez komputer i spróbować zainstalować aplikację przenosząc ją do pamięci telefonu.