Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Ładowarki do starych komórek

20 Mar 2020 15:29 243 15
  • Poziom 2  
    Cześć, mam domu kilka starych telefonów komórkowych i chciałabym zobaczyć co się kryje w ich pamięci. Problem w tym, że mają one różne wejścia, a że nie chcę wydawać na ładowarki/adaptery majątku, to celuję raczej w jakieś uniwersalne ładowarki typu 10w1 ;p O ile w przypadku dwóch telefonów (SE w800 i SE k800) nie będzie problemu, to mam też na stanie LG c3320 i tu już nie jestem pewna, jakiej ładowarki potrzebuję... Czy wejście z Samsung i900 będzie pasować do tego telefonu?
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Z tego co pamiętam Omnia ma podobne wejście ale działać nie będzie.
    Swoją drogą stosując taką "uniwersalną" ładowarkę samochodową z różnymi końcówkami w mojej Omnii układ ładowania pożegnał się z życiem.
  • Poziom 32  
    Są też kabelki USB, gdzie masz zestaw wszystkich wtyczek, widziałem to na znanym portalu aukcyjnym, ale jak Kolega sosarek wyżej wspomniał, lądując uniwersalną ładowarka w niektórych przypadkach można uszkodzić urządzenie.

- Ładowarki do starych komórek
  • Poziom 38  
    Musi to być miękki zasilacz.
  • Poziom 32  
    Zbigniew 400 napisał:
    Musi to być miękki zasilacz.

Jeżeli mogę prosić Kolegę o wyjaśnienie czym jest, co to jest miękki zasilacz?
  • Poziom 38  
    Napięcie zalezy od obciążenia.
    Jezeli prąd ładowania rośnie to napięcie ładowania spada.
    Następuje stabilizacja prądu ładowania.
    W przypadku sztywnego zasilacza prąd przekracza dopuszczalny i uszkadza telefon.
    Poczytaj dane ze starej ładowarki.
  • Poziom 32  
    Zbigniew 400 napisał:
    Napięcie zalezy od obciążenia.
    Jezeli prąd ładowania rośnie to napięcie ładowania spada.
    Następuje stabilizacja prądu ładowania.
    W przypadku sztywnego zasilacza prąd przekracza dopuszczalny i uszkadza telefon.
    Poczytaj dane ze starej ładowarki.

A posiada to inną nazwę, bo na znanym portalu aukcyjnym nie widzę czegoś takiego, sądzę że Autorka tematu też nie znajdzie, jeżeli będzie zainteresowana takim rozwiązaniem.
  • Poziom 38  
    Nie posiada innej nazwy.
    Sąto ładowarki dedykowane do określonego typu telefonu.
  • Poziom 35  
    To się nazywa kabel 10w1 USB. Tak mi się przypomniało, lata temu to sprzedawałem, badziewie jak chloera... cienkie kable szybko się psuje i nie raz uszkodziło jakiś telefon.
  • Poziom 9  
    A nie można naładować samej baterii? Jeśli ma opisaną biegunowość to wystarczy sama "uniwersalna" ładowarka Li-Ion z ograniczeniem prądu i napięcia.

• Poziom 43  
    KRY5PIN napisał:
    To się nazywa kabel 10w1 USB. Tak mi się przypomniało, lata temu to sprzedawałem, badziewie jak chloera... cienkie kable szybko się psuje i nie raz uszkodziło jakiś telefon.

He, może właśnie od Ciebie miałem i swoją Omnię ubiłem ;) Żartuję, ale sam tego doświadczyłem dlatego napisałem czego sam doświadczyłem
    sosarek napisał:
    Swoją drogą stosując taką "uniwersalną" ładowarkę samochodową z różnymi końcówkami w mojej Omnii układ ładowania pożegnał się z życiem.

@tino2003
    Mam, bateria od 3310 po 15 minutach "rozrosła" się o jakieś 20% i zrobiła się prawie beczułka z prostokąta. Baterii do 8110i i 9210 nie chce ładować wcale ;(
  • Admin grupy GSM
    sosarek napisał:
    Mam, bateria od 3310 po 15 minutach "rozrosła" się o jakieś 20%

No i jaki to ma związek z ładowarką uniwersalną?

• Poziom 43  
    tino2003 napisał:
    No i jaki to ma związek z ładowarką uniwersalną?

Baterię "przeładowała" i ta w efekcie "spuchła". Dlatego trzymam się z dala od takich rzeczy i szukam po portalach ogłoszeniowych oryginalnych ładowarek które można kupić za grosze.
    Nie nastawiam nikogo przeciwko takim rozwiązaniom tylko napisałem doświadczenia jakich doznałem stosując takie czy inne rozwiązania wspomniane w temacie uprzedzając jak może się skończyć stosowanie ich o czym zresztą wspomniał
    KRY5PIN napisał:
  • Admin grupy GSM
    sosarek napisał:
    Baterię "przeładowała" i ta w efekcie "spuchła".

Była uszkodzona to spuchła.

Proszę nie przedstawiać tu swoich filozoficznych doświadczeń gdyż nijak mają się one do rzeczywistości.

Taką ładowarką mój pracownik ładuje sobie baterię w Panasonicu G50 od jakichś 10 lat.
    Często klienci używają do ładowania baterii od aparatów cyfrowych.
  • Poziom 2  
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi :) Faktycznie, na początku skłaniałam się by kupić taki rozgałęziony kabelek 10w1, ale skoro LG c3320 tym nie podładuję, to nie ma sensu. Kupie tą uniwersalną ładowarkę do baterii, mam nadzieję, że będzie ok.