Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Flatron L1742S - Migotanie gdy podłącze 2 ekran

20 Mar 2020 19:46 84 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam dwa ekrany: Flatron L1742S oraz ASUS VH196.
    Po zainstalowaniu nowych sterowników do karty R9 280x na Flatronie ekran zaczął skakać. Jest to pozioma linia pojawiajaca sie na roznych wysokosciach monitora i jakby rozdziela obraz. Wszystko trwa bardzo szybko, jedno po drugim.

Migotanie przeskakuje na monitor na którym ustawie wyższą czestotliwość albo na ten, który ustawie akurat głównym.
    Nie wiem jak sobie poradzić, instalowałem 7 sterowników, resetowałem komputer, usuwałem programy i odłączałem tego flatrona.
    Do wyświetlania 2 monitorów uzywam DisplayFusion Pro.

Problem znika tyko gdy zmienie ustawienie wyświetlania monitorów z 2 osobnych na jeden powtórzony obraz.
    Gdy jest podłączony sam ASUS wszystko działa ok. Gdy zostawie samego Flatrona też problem znika.
    (Ale ja próbuję podłączyć znów dwa a nie pozbywać się jednego z nich więc to odpada)

Oba pracują ale gdy mają wyświetlać osobne obrazy to pojawia się"migotanie" na ustawionym głownym monitorze.

"Migotanie" nasila się jak scroluje Youtube i albo natrafiam myszką na coś co mozna kliknąć, zrobic interakcję.

Flatron jest na adapterze z Dsub Na HDMI a ASUS z Dsub na DVI-D (chyab to dvi ale nie jestem pewien). W każdym razie wszystko działało rok a jak zainstalowałem sterowniki to pojawił się problem. Więc wykluczam przejściówki.

Nie mogę zrobić przywracania systemu, nie mam takiego starego punktu. Pomyślałem o tym dopiero po 4 wgranym sterowniku.

Mam wrażenie jakby jednen z monitorów ciągle próbował zmienić rozdzielczość...

Proszę o pomoc. Już skończyły mi się pomysły. :(

EDIT.
    Nagrywałem teraz ten film i Flatron wyświetlił szary migający szybko obraz..... nic nie wyświetla. Flatron L1742S - Migotanie gdy podłącze 2 ekran
  • Poziom 2  
    Oba monitory są na Dsubie. Ale moja karta nie ma Dsub. Więc Asus ma przejściówke na DVI-D a Flatron adapter na HDMI

Update. Włączyłem od nowa, wszystko działa, tylko znów jest migotanie po chwili jak wszystkie aplikacje się załączyły.
  • Poziom 43  
    Na początek "pozbyłbym" się tych przejściówek. Rozumiem, że monitory mają wejścia takie, a nie inne. Cóż.
    PoliMaster napisał:
    Flatron jest na adapterze z Dsub Na HDMI a ASUS z Dsub na DVI-D (chyab to dvi ale nie jestem pewien).

Bądź pewien.
    "Pobaw się" też rozdzielczościami i odświeżaniem. W tym temacie jest pewne pole manewru. Np. jak działa obecnie EDID?
    Wyłącz też fastboot w BIOS jak jest włączony.
  • Poziom 2  
    safbot1st napisał:
    "Pobaw się" też rozdzielczościami i odświeżaniem. W tym temacie jest pewne pole manewru. Np. jak działa obecnie EDID?
    Wyłącz też fastboot w BIOS jak jest włączony.

Pobawiłem się, nie pomaga :(. Jeśli chodzi o "EDID" Nie wiem jak to sprawdzić, ale wyświetlały się jako normalnie jako dwa obiekty, i windows odczytywał normalnie ich specyfikacje.

Mam w karcie Dual link DVI, HDMI, 2xMini DisplayPort
    https://www.youtube.com/watch?v=saDr2o549O8 (to moja karta, ten sam model od tego właśnie producenta)
    Nie mogę znaleźć opcji fast boot w Biosie.
    Flatron L1742S - Migotanie gdy podłącze 2 ekran