Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Klonowanie monitora i TV w Windows, Panel sterowania nVidia nie działa

20 Mar 2020 20:30 288 13
  • Poziom 6  
    Witam.
    Przy PC stacjonarnym z WIN10 karcie graficznej Ge2100, chce podłączyć 2 monitory (Monitor komputerowy Acer i Telewizor Samsung)
    Karta ma podłączenie VGA i DVI.
    z Wyjścia DVI zrobiłem przejściówką na VGA, bo mam taki kabel i podłączenie w TV.
    W ustawieniach Karty graficznej PC zrobiłem klonowanie monitorów i System wykrywa monitor i nawet nazwę Telewizora.
    Ale Telewizor nie widzi podłączenia VGA (PC) ta opcja po prostu jest nie aktywna.
    Restartowałem komputer, i TV ale to nic nie daje. Inne kable też nie pomagają, chodź są sprawne, bo na innych kompach sprawdzałem i jesyt ok. Przejściówka DVI-VGA też działa, bo przez nią jest podłączony monitor i działa.

Macie jakieś możliwości na sprawdzenie sprawy??
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    DriverMSG napisał:
    Na początek ustaw rozdzielczość 1360 X 768 60Hz.
    Sprawdzałeś podłączając TV kablem HDMI?

Autor posta nie ma HDMI w karcie graficznej. Ma tylko VGA I DVI. Jedynie musiałby mieć kabel VGA/DVI na HDMI
  • Poziom 6  
    pan nielektryk napisał:
    DriverMSG napisał:

Autor posta nie ma HDMI w karcie graficznej. Ma tylko VGA I DVI. Jedynie musiałby mieć kabel VGA/DVI na HDMI

Karta posiada 1 gniazdo VGA, 1 gniazdo HDMI, 1 gniazdo DVI,.
    VGA jest na stałe podłączony monitor LCD komputera.
    z gniazda DVI przejściówką z DVI na VGA jest zamiar kablem podłączyć TV Samsung, który ma VGA i i HDMI.
  • Poziom 6  
    DriverMSG napisał:

Po sprawdzeniu połączenia przez HDMI, ta opcja działa.
    Po rozłączeniu tego, chciałem przez VGA sprawdzić możliwość ustawienia rozdzielczości 1360x768 60Hz, ale niestety nie mogę się dostać do panelu sterowania NVidi, bo tylko tak mogę zmieniać ustawienia karty graficznej. Po kliknięciu na Panel sterowania NVidi, w ogóle to mi się nie otwiera, i nie mam pojęcia dlaczego? Zmiany robię z konta administratora komputera.

Dodano po 14 [minuty]:

/5951356500_1584803801_thumb.jpg[/img][/url]
    DriverMSG napisał:

z tego co widzę, to DVI-I dual link. załaczam foto
    Klonowanie monitora i TV w Windows, Panel sterowania nVidia nie działa

a to adapter-przejsciówka
    Klonowanie monitora i TV w Windows, Panel sterowania nVidia nie działa Klonowanie monitora i TV w Windows, Panel sterowania nVidia nie działa Klonowanie monitora i TV w Windows, Panel sterowania nVidia nie działa
  • Poziom 6  
    DriverMSG napisał:
    Starsze karty nVidia miały problem z dzieleniem obrazu między wyjściami karty graficznej. Najczęściej priorytetem jest gniazdo HDMI + jedno z pozostałych. Pozostaje więc tak podłączać, by używać gniazdo HDMI.

Możliwe, żadny sprzęt nie jest idealny.
    Także podłączam się pod Karta PC HDMI- TV HDMI.

Natomiast zastanawia mnie, dlaczego nie mogę wejść do Panelu Sterowania Karty nVidia w Windowsie 10 pro? Klikam na ten panel i nic... inne opcje komputera działają, ta nie.
  • Poziom 11  
    Próbowałeś wchodzić przez panel sterowania ,z pulpitu lub paska zadań?
  • Poziom 6  
    pan nielektryk napisał:
    Próbowałeś wchodzić przez panel sterowania ,z pulpitu lub paska zadań?

Zawsze wchodziłem przez Panel sterowania komputera --->>> Wygląd i personalizacja (coś takiego) i tam mam opcje Panel Sterowania nVidia.
    Poprzez ten krok wchodziłem do ustawień nVidia, czyli np klonowania monitorów itp, itd.
    Po podłączeniu rano kabla HDMI z karty graficznej PC do gniazda HDMI w TV i kilku minutowym sprawdzeniu działania klonowania, rozłączyłem HDMI, wyłączyłem PC, po jakimś czasie znów odpaliłem PC i chciałem sprawdzić zalecane z tego posta ustawień rozdzielczości ekranu w systemie VGA, ale już Panelu sterowania nVidia nie moglem uruchomić.

Ale doczytałem przed chwilą na innych forach, że to problem ze sterownikiem nVidia i zalecane jest zainstalowanie sterownika nVidi od nowa.
    W wolnej chwili to sprawdzę i dam znać.

Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

ok. Panel sterowania nVidia działa.
    Od instalowałem sterowniki karty. i poprzez Aktualizacje sterownika domyślnej i Windowsa Update zainstalowałem nowe stery.

Co do klonowania monitorów, zamówiłem kabel HDMI 3m bo taki mi potrzebny.
    Czekamy.