Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ZTE F660 + WR543G + kamera IP + CAŁA RESZTA

ryhit 20 Mar 2020 21:25 549 5
Optex
    ryhit
    Level 10  
    Witam, szukam rozwiązania problemu, nie mogę połączyć się z kamerą IP, nie pamiętam jak dokładnie konfigurowałem routery aby wszystko działało, a nie chcę tego robić od nowa. Poniżej konfiguracja:

router główny- ZTE ZXHN F660/ 192.168.1.1
    do ZTE po kablu podłączony TP LINK WR543G do portu lan (prawdopodobnie wyłączony DHCP) wr543g udostępnia wifi go ubiquiti ta z kolei do jakiegoś tp linka który znów udostępnia wifi, ale raczej to nie ma znaczenia.

Kamerę podłączałem do WR543G przez skrętkę do drugiego portu lan, nie mogę się do niej zalogować, łącząc się z sieci którą udostępnia wr543g

Chciał bym to zrobić w ten sposób, aby kamera była widziana w internecie, jednak musi być ona podpięta pod wr543g.

Jeśli to ma znaczenie to do zte podłączony jest po kablu jeszcze jeden tp link który udostępnia wifi na mieszkanie.

Nie jestem w stanie zalogować się do wr543g podłączając go bezpośrednio pod komputer, szczerze nie pamiętam nawet ip jakie było ustawione.

Chciał bym podłączyć kamerę, ale nie konfigurować wszystkiego od nowa.

Poniżej garfika.

ZTE F660 + WR543G + kamera IP + CAŁA RESZTA
  • Optex
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Nic nie napisałeś co to za model kamery? Jej adres IP jest pewnie przypisany na sztywno i to w innej podsieci niż twoja sieć, czy mam rację?
  • Optex
    ryhit
    Level 10  
    Kamera firmy ZOSI, połączenie przez apke na androida ZOSI SMART APP, co do innej podsieci, nie wiem czy dobrze myślę, ale podłączałem się telefonem bezpośrednio pod wifi wr543g i nie mogłem połączyć się z kamerą.

EDIT: Jak sprawdzić ip wr543g tak abym mógł się z nim połączyć bezpośrednio po kablu?
  • Helpful post
    jimasek
    ryhit wrote:
    Kamera firmy ZOSI, połączenie przez apke na androida ZOSI SMART APP, co do innej podsieci

Sorry "chińczyków" nie znam :(

ryhit wrote:
    EDIT: Jak sprawdzić ip wr543g tak abym mógł się z nim połączyć bezpośrednio po kablu?

Skanowanie podsieci pozostaje lub reset do ustawień fabrycznych.
    ryhit
    Level 10  
    Podłączałem tą kamerę niedawno pod tp linka który jest jako pierwszy przy zte i wszystko było ok. Jesteś mi w stanie powiedzieć czym zrobić skanowanie podsieci?

Dodano po 10 [godziny] 49 [minuty]:

Mam: 

WR543G: ip 192.168.1.11/ DHCP off / MODE: AP ROUTER 

UBIQUITI: ip 192.168.1.20 

WR740N za ubiquiti: 192.168.1.21 dhcp off 

jedynie nie mam tp linka do którego jestem podłączony ten 1wszy za zte

Czy podłączyć się teraz pod wr543 i skanować, żeby zobaczyć jakie ip ma kamera?

Dodano po 4 [minuty]:

Mam: 

WR543G: ip 192.168.1.11/ DHCP off / MODE: AP ROUTER 

UBIQUITI: ip 192.168.1.20 

WR740N za ubiquiti: 192.168.1.21 dhcp off 

jedynie nie mam tp linka do którego jestem podłączony ten 1wszy za zte

Czy podłączyć się teraz pod wr543 i skanować, żeby zobaczyć jakie ip ma kamera?
    jimasek
    Jeżeli router WR543g jest skonfigurowany jako AP (przezroczysty w sieci) nie powinno być problemu z kamerą tak samo jak przy podłączeniu do ZTE. TU nie może być żadnej różnicy.