Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

xiaomi redmi note 5 - tryb recovery przez wciśnięty volume

20 Mar 2020 21:34 207 11
  • Poziom 8  
    Witam,

pisze gdyż pojawił mi się problem z przyciskiem volume+ a mianowicie po wciśnięciu już nie odbił, telefon zaczął się mulić.
    Postanowiłem zresetować bo nie wiedziałem ze volume się zblokował no i po wciśnięciu power wskoczył mi tryb recovery.
    No i niestety nie mogę z niego wyjść jak wciskam rebot sytem to resetuje się i powraca z powrotem do recovery, zapewne przez ten volume się soc zacięło.
    Bardzo zależy mi by odzyskać dane( nie moge wyjsc z recovery) z nim oddam go na gwarancji czy jest jakaś mozliwość?

Z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 32  
    Pozostaje Ci rozebrać telefon, zakupić taśmę i wymienić ją we własnym zakresie, bądź rozebrać telefon i rozciąć taśmę z przyciskami, by odblokować zwierający guzik. Może też się okaże, że pozdrawiam zdjęciu obudowy, przycisk zacznie pracować normalnie.
  • Poziom 8  
    Niestety nie wiem jak go rozebrać
  • Poziom 8  
    No to muszę się wyposażyć w jakieś otwieraki
    Dzięki za podpowiedzi
    Gdzie w ogóle można nabyć jakieś cześć?
  • Poziom 32  
    Cześć kupisz na znanym portalu aukcyjnym. A jak rozebrać telefon - zerknij na YouTube.
  • Poziom 30  
    Zastanowił bym się bo szkoda gwarancji. Później coś popsuje się poważniej to będziesz płacił.
  • Poziom 8  
    Tak wiem o tym tylko wysyłając na gwarancję to zapewne wykasuąj mi dane bo nie będą mogli się dostać do telefonu a to nie mogę sobie pozwolić
  • Poziom 32  
    Jeżeli się postarasz, masz np kostkę do gry na gitarze, to zdejmiesz obudowę. Nie możesz robić tego igłą, nożem, czy czymś metalowym. Delikatnie podważać i uda Ci się zdjąć tył. Tylko cierpliwie, powoli, równomiernie podwazać delikatnie.
  • Poziom 8  
    Tak wiem oglądałem trochę filmików jak to robić zaskakuje mnie to że nawet paznokciami otwierali zamówiłem sobie jakieś otwieraki tylko przez ten koronawirus to przesyłka będzie do 7 dni
  • Poziom 30  
    A jeszcze zapytam inaczej. Jeżeli dane są ważniejsze od gwarancji to ok. A nie miałeś ustawionej kopi zapasowej na chmurę?
  • Poziom 20  
    Czasem jak wsuniesz między przycisk blaszkę max 0,01mm to pomoże odblokować przycisk bez otwierania urządzenia. Jeśli nie to próbowałbym wypchnąć przycisk, bo szkoda rozcinać sprawną taśmę. Rozumiem że przycisk fizycznie jest wciśnięty ?