Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie zasilanie dobrać do wentylatora?

20 Mar 2020 23:56 105 5
  • Poziom 3  
    Witam, mam bardzo prosty problem.
    Mam zamiar zakupić dmuchawę na baterie, jednak w tym temacie jestem kompletnie zielony, ma ona służyć jako nadmuch do grilla, wbudowany pod spodem. Proszę o radę, jakie zasilanie dobrać, żeby to było w miarę funkcjonalne. W internecie znalazłem dmuchawy o takich parametrach, którą wybrać i co do niej dokupić żeby to w
    miarę działało.

1.
    Napięcie zasilania: 6 - 12 V
    Pobór prądu: do 0,9 A
    Przepływ powietrza: 7,5 l/s (litra na sekundę)
    Moc znamionowa: 10 W

2.
    Napięcie zasilania: od 6 V do 12 V
    Pobór prądu: do 0,45 A
    Przepływ powietrza: 13,5 l/s (litra na sekundę)
    Moc znamionowa: 5,4 W
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Wybierz opcję 2 i zasil to zasilaczem 12V i co najmniej 0,5A
  • Poziom 3  
    Znaczy mi chodzi, żeby to było bezprzewodowe rozwiązanie, tzn, jakie baterie dobrać, o jakich parametrach
  • Poziom 11  
    Najlepiej to kup akumulatorek 12v (chodzi o tą drugą opcję ) i moduł i zasilacz do jego ładowania wtedy będzie to bardzo mobilne a pojemność akumulatora ustal do swoich potrzeb. Akumulator wybierz o takich parametrach jak napisał kolega wyżej o zasilaczu.
  • Poziom 3  
    A zwykłe baterie alkaliczne 12v?
  • Poziom 16  
    zasilanie baterie od wkrętarki + oryginalny regulator wkrętarki 12V
    baterie (akumulatory ) można kupić jako zestaw naprawczy do wkrętarki
    ładowarka do wkrętarki
    a zrobienie wentylatora to już proste wentylator od malucha jako obudowa i wiatrak montowane na osi wkrętarki
    myślę że problem rozwiązany , tylko nie można używać na ful - bateria ma określoną pojemność , nie jest potrzebny aż taki przepływ powietrza