Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC LT-32A90BU - Po włączeniu pojawia się obraz na pare sekund i się wyłącza.

21 Mar 2020 15:31 183 9
  • Poziom 12  
    Witam.
    Szukam rozwiązania problemu z TV.
    Po włączeniu. obraz znika po paru sekundach. (tzn. matryca się wyłącza)
    gdy tv jest odłączony od zasilania. I postoi dłużej przez jakiś czas działa normalnie. czasami działa parę godzin. ostatnio działał pare tygodni. ostatnim razem jak wyłączył się obraz to dźwięk było słychać. sprawdzałem zimne luty na płytce zasilania. ale nie jestem wstanie wykryć usterki. Odłączałem także zasilanie matrycy. ale efekt jest taki sam. słychać po odgłosach cewek i przekaźnika. że się wyłącza.
    pozdrawiam. czekam na pomocne podpowiedzi.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 26  
    Czy podświetlenie matrycy działa i brak jest obrazu, czy jest obraz wyświetlany (widać oświetlając matrycę np.latarką) a jest brak podświetlenia.
  • Poziom 12  
    Numer płyty zasilającej: SFT-9054A-H3 <--- o to chodziło "jeloi" ?

Świeciłem latarką po matrycy od przody i od tyłu. tam gdzie w otworach widać podświetlenie.
    Ale nic nie widziałem. Nawet gdy zgasiłem światło w pokoju.
  • Poziom 12  
    DARFON 4H.V0708.501

JVC LT-32A90BU - Po włączeniu pojawia się obraz na pare sekund i się wyłącza.
  • Poziom 12  
    Nagrałem filmik z pomiarem napięć. Nie nagrałem momentu kiedy mierze napięcia na wyjściach białych wtyczek. Ale po włączeniu TV i gdy matryca była wpierw wyłączona a później włączała się na chwilę. nie było żadnego napięcia na białych wtyczkach. ani na wyjściach tych małych cewek. Na filmie widać moment kiedy matryca zaczęła działać normalnie. (tzn. świeci się cały czas) gdy końcówkami miernika dotknąłem końcówek tych małych cewek. "no i masz babo placek"
    znów jest taka sytuacja, że tv działa. znów pochodzi pewnie albo parę godzin, albo dni, albo tygodni. zanim znów przestanie działać! poprawie wszystkie luty koło tych małych cewek. nie wiem czy coś to da.

https://youtu.be/vKRbPV9m6bo
  • Poziom 12  
    Nie zamykam na razie tematu. niech tv trochę pochodzi...
    Już teraz składam podziękowania dla "jeloi" za tak szybką i klarowną pomoc!
    Czasami wystarczy małe "coś" na co samemu nie można wpaść. i błądzi się w "koło komina".
    Serdeczne dzięki.